Czy COVID-19 zmieni trendy w okularach?
  • access_time

Czy COVID-19 zmieni trendy w okularach?

Przygotuj się, bo w przyszłym sezonie nastąpi powrót do oversizowych okularów i wzorów retro w różnych kolorach. Ze swej natury akcesoria nie grają głównej roli w modzie, wydawałoby się, a jednak za sprawą jednych, dobrych oprawek okularowych potrafimy zmienić się i podkreślić swoją urodę o 180 stopni.

Pierwsze wrażenie jest tylko jedno, a gdy patrzymy na kogoś, najpierw patrzymy na twarz, dopiero potem na resztę. Dlatego tym razem chcemy przyjrzeć się okularom, trendom na zimę 2021 oraz jak bardzo wpływają na nasz wygląd, niezależnie czy są to oprawki korekcyjne, zerówki czy okulary przeciwsłoneczne, które nosimy niemalże przez cały rok.

Najbliższy sezon to beztroska lekkość bytu. To sentymentalny powrót do lat 70 i 80-tych ale z nutą futuryzmu oraz ze skupieniem na detal. Rok 2021 niesie ze sobą ewolucję okularów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Stworzone, aby chronić oczy przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne ewoluowały z konieczności w najbardziej pożądany modny dodatek, niezależnie od pory roku. To, że na zewnątrz robi się zimno, nie oznacza, że słońce znika. Nawet jeśli w Twoim miejscu zamieszkania nie jest zbyt jasno, modne okulary przeciwsłoneczne zawsze dodają szyku. Widzimy mnóstwo dużych opraw ale co ciekawe, z kolorowymi szkłami.

Jednak jak wybór okularów ma się do lockdown’u? Nawet jeśli większość wydarzeń jest przełożona lub odwołana, nadal spotykamy się i pracujemy za pośrednictwem Zoom i nadal musimy wyglądać dobrze i profesjonalnie.
Większość kolekcji jest wezwaniem do optymizmu i pewności siebie, widzimy również, że jest powrót do klasyki.

Pamiętajmy wybierając właściwe okulary, że one mają ogromny wpływ na Twoją twarz, styl i nastrój. Poza tym, że ładne okulary stanowią najlepszy do całej stylizacji, to ukryją też czasem zmęczone oczy.

Rynek okularów przeciwsłonecznych eksplodował w stylowych, ale nadających się do noszenia kształtach, które łączą odświeżające nowe detale ze starymi klasykami, a trendy powracają z przeszłości. Od kocich kształtów po sześciokąty czy kwadraty. Kanciaste ramy nigdy tak naprawdę nie wyszły z mody, a najlepsze jest to, że pasują prawie do wszystkiego, od delikatnego, eleganckiego stylu po punk rockowy, festiwalowy wygląd.

Pośród wielu kształtów szczególnie zwracają uwagę szkła w ciepłych odcieniach i retro kwadratowe kształty.
Przezroczyste kolorowe szkła to kolejny hit. Zatwierdzone w przeszłości przez Paris Hilton, a teraz przez Bellę Hadid i Kendall Jenner, te półprzezroczyste szkła zostaną z nami na dłużej. Szkła w cukierkowych kolorach wyróżnią Twoje okulary przeciwsłoneczne. Są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, więc można wybrać swój ulubiony.

Retro kocie oko i zdobienia to kolejny hit. Oprawki pokryte biżuterią sprawią, że będzie się wyglądało wyjątkowo. Dyskretnie osadzone kamienie rozświetlają spojrzenie, hipnotyzują i dodają energii. Dzięki żółtym i bursztynowym szkłom, świat będzie wyglądał trochę cieplej, co może być mile widzianym widokiem zimą, a zdobienia na oprawkach zastąpią radycyjną biżuterię.

Proste okrągłe oprawki otrzymały całkowicie nową metamorfozę zgodnie z trendami w zakresie okularów.
Niesamowity efekt sprawia para zielonych okularów przeciwsłonecznych marki Re:Sin, zdobionych ręcznie kamieniami – naturalnym bursztynem skrywającym tajemnice morza i milionów lat. Takie oprawki wyglądają szykownie i klasycznie oraz sprawią, że pozostaniemy na dłużej w pamięci. Marka wpisuje się też w światowe trendy mody zrównoważonej i z dbałością o środowisko zaprojektowała etui z innowacyjnego materiału Pinatex, uzyskanego z liści ananasa. Etui również są zdobione bursztynem, który towarzyszy nam jako dobry amulet w naszej torebce.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.