Nuty na flet - muzyka z różnych epok i wielu krajów świata
  • access_time

Nuty na flet - muzyka z różnych epok i wielu krajów świata

Nauka gry na flecie przebiega na zasadzie stopniowania trudności. Pierwszy etap to poznawanie techniki wydobywania dźwięków za pomocą odpowiedniego zadęcia i układu palców do generowania tonów o rozmaitej wysokości. Nuty na flet dla początkujących zawierają szereg ćwiczeń, etiud i prostych melodii. Na wyższym poziomie zaawansowania, uczeń poznaje utwory wymagające większych umiejętności wykonawczych. Pedagodzy w szkołach muzycznych najczęściej bazują na literaturze muzyki poważnej. Te podstawy dają uczniom możliwość rozwijania swoich pasji związanych z innymi gatunkami muzycznymi.

Domowe muzykowanie

Doskonalenie gry odbywa się również poza lekcjami w szkole muzycznej. W wielu domach rozbrzmiewa muzyka w wykonaniu członków rodziny, którzy opanowali grę na różnych instrumentach. Jest to możliwe dzięki temu, że w nutach na flet wydawcy zamieszczają osobną wkładkę z zapisem warstwy dźwiękowej przeznaczonej do akompaniowania na fortepianie lub innych instrumentach klawiszowych. Dla młodszych dzieci, doskonałą okazją do ćwiczenia swojej techniki jest odtwarzanie partii fletu w ilustracji muzycznej bajek. Połączenie atrakcyjnych melodii z ciekawą fabułą i barwnymi obrazkami sprawia, że dzieci chętnie sięgają po nuty na flet w takim wydaniu. Dodatkową opcją jest możliwość samodzielnej pracy z utworami w wariancie odtwarzania akompaniamentu nagranego na płycie CD.

Od klasyki do współczesności

Nawet średniozaawansowani wykonawcy mogą poznać różne style muzyczne korzystając z nut na flet zawierających utwory klasyczne, standardy jazzowe i przeboje muzyki pop. Znajdą tam między innymi kompozycje Bacha, Mozarta, Beethovena, ballady Cohena, legendarne przeboje Beatlesów, piosenki z teledysków Michaela Jacksona, Whitney Houston, Adele, Stinga. Oprócz tego wiele hitów muzyki rozrywkowej, tanecznej i filmowej. Odpowiednią aranżację umożliwiają pliki audio z partią fortepianu.

Utwory ilustrujące dziedzictwo kulturowe

Muzyka różnych narodów to bogactwo melodyki, harmonii, rytmów i tradycji regionalnych. Z nutami na flet z akompaniamentem fortepianu, znakomicie można zaprezentować węgierskiego czardasza, tanga argentyńskie, polskie tańce ludowe, czy góralski koncert. Wiele okazji do poszerzania doświadczeń muzycznych dają nuty na flet solo. Wykonawcy poznają tajniki rytmów bluesowych i jazzowych, specyficzne brzmienie muzyki klezmerskiej, a także style muzyczne skandynawskie, arabskie, afrykańskie. Wykonawcy mogą korzystać z nut na flet zawierających utwory kompozytorów z całego świata i z różnych epok. To ważny element edukacji z zakresu teorii i historii muzyki.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.