Września - premiera teledysku zimnv
fot. Piotr Bedliński
  • access_time

Września - premiera teledysku zimnv

Zespół zimnv odkrywa kolejne karty prezentując drugi teledysk ze studyjnego albumu Ślady Czereśni, który miał swoją premierę w maju tego roku. Po dobrze przyjętym singlu Dałbym Ci Wszystko, ukazał się drugi teledysk do utworu Września. Wydawcą płyty jest Broda Records.

Września to utwór, który osadzony jest głęboko w mojej rodzinnej miejscowości. W tekście wcielam się w nastoletnią wersję siebie samego, zmagam się z powtarzalnością lat spędzonych w domu, chęcią wyruszenia w dorosłość – komentuje Kuba Zimny, frontman.

Kawałek poniekąd jest lustrzanym odbiciem utworu Ślady Czereśni, który jest jednym z closerów albumu. Razem te dwie piosenki budują kompletny obraz Wrześni – z jednej strony nudnego, przewidywalnego i zaściankowego miasta, z drugiej magicznego miejsca dorastania. To połączenie tych dwóch potencjalnie sprzecznych wspomnień zbudowało narrację całości płyty.

Teledysk do Wrześni nawiązuje stylistyką do lat 90-tych. Zarówno sceneria jak i charakteryzacja przywodzi na myśl tamten okres. Klip czerpie również inspiracje z kinematografii i fotografii sprzed 30 lat. Dla zespołu jest to kolejny etap rozwoju artystycznego.

zimnv - Września

Nad najnowszym teledyskiem pracował ten sam kolektyw odpowiedzialny za poprzednie materiały wideo

– makemake. Za reżyserię i montaż odpowiada Adam Romel, za pracę kamery Mateusz Nowak, a za zdjęcia zakulisowe z planu Piotr Bedliński.

#zimnv #ŚladyCzereśni

zimnv

Kuba Zimny – frontman, autor tekstów i wokalista – którego nazwisku zespół zawdzięcza swoją gorącą nazwę.

Marcin Godek (gitary i bas), Mat Tomasik (perkusja, bity) oraz Kuba Zimny grają wspólnie od stycznia 2018 roku. Ich muzyka jest wypadkową szerokich inspiracji wszystkich członków zespołu. W muzyce zimnv można poczuć świeży powiew energii z pogranicza alternatywy, popu i indie. Trójka muzyków tworzy taneczne gitarowe kompozycje skąpane w warstwie przestrzennych syntezatorów i energetycznych partii perkusyjnych. Za ciepłym, kojącym głosem wokalisty i pozornie prostymi tekstami można znaleźć liczne nawiązania do popkultury i podwójne dna.

 

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.