To wciąż moja bajka
  • access_time

To wciąż moja bajka

Dawno, dawno temu…. A może to było wczoraj? „To wciąż moja bajka” jest barwną kolekcją apaszek polskiej marki Spadiora. Jest hołdem dla twórczości Jana Brzechwy, na którego wierszach wychowało się wiele polskich pokoleń. Każdy z czterech wzorów nawiązuje do innego wiersza, z zupełnie innym morałem. Jako dzieci zasłuchiwaliśmy się w tych opowieściach czerpiąc z nich wartości moralne. W dorosłym życiu często codzienność przysłania nam to, co w życiu jest najważniejsze. Zapominamy bądź celowo nie pamiętamy o zasadach, w których wyrastaliśmy, i które nas ukształtowały. Kolekcja „To wciąż moja bajka” jest sprawdzianem, ile z tych dziecięcych wartości przetrwało w nas do dziś. W tej kapsułowej kolekcji znajdziecie apaszkę na zgodę, apaszkę, która ma dodać otuchy w działaniu, ale też apaszkę, która przypomina nam, byśmy żyli w zgodzie z własną naturą. Wiersze, które stanowiły motywację dla stworzenia apaszek to: „Żuraw i Czapla”, „Żaba”, „Rozrzutny wróbel”, „Kaczka Dziwaczka”.

Żaba

Historia chorej żaby jest dla nas drogocenną wskazówką, by nigdy nie zagłuszać swojego wewnętrznego głosu. By zawsze kierować się własną naturą i potrzebami płynącymi z głębi nas samych. W przeciwnym razie, rezygnując z siebie, tracimy tożsamość i istnieje ryzyko, że zostanie z nas tylko „garstka proszku”.

Kaczka Dziwaczka

To apaszka dedykowana wszystkim tym, którzy mają siłę podążać w życiu własną drogą, łamiąc stereotypy i odchodząc od obowiązujących norm społecznych. Czasami warto zaryzykować, żeby odnieść sukces. Kaczka Dziwaczka podpowiada nam, że my dorośli zbyt często popadamy w stereotypy i chcąc ułatwić sobie życie tracimy własne, świeże spojrzenie na świat. Bo tak właściwie kto wie, czy kaczka była prawdziwą kaczką czy może zającem?

Żuraw i Czapla

To apaszka na zgodę.  Jest ona nauczką, że nie warto być w życiu upartym i tracić czasu na żywienie urazy. Pokazuje też, jak ślepy upór i nieumiejętność kompromisu potrafią uwięzić nas w impasie. Uczy nas, że warto przebaczać, a rozmowa jest najlepszym rozwiązaniem każdego konfliktu. Życie jest zbyt krótkie, by rozpamiętywać cudze przewinienia.

Rozrzutny wróbel

Trudno Ci ruszyć z miejsca? Utknęłaś i brak Ci sił i motywacji, by działać? Pamiętaj, że lenistwo jest podstępną pułapką, a stagnacja sprawia, że wcale nie stoimy w miejscu, lecz robimy krok w tył. Największą nauką jaka płynie z tej apaszki jest to, by zawsze liczyć na siebie. Pamiętaj, że stać Cię na samodzielność. W garści możesz mieć wszystko czego potrzebujesz, by Ci się udało.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.