Moda zrównoważona - she is
  • access_time

Moda zrównoważona - she is

Poruszając się nie tylko w kierunku trendów ale przede wszystkim oczekiwań własnych i Klientów –polskie firmy działające w branży mody coraz częściej zwracają się ku modzie świadomej, zrównoważonej. Czytamy o tym często, tylko co to tak naprawdę znaczy? Termin jest szeroki i warto choć raz zaznajomić się z jego znaczeniem, wygląda bowiem na to iż świat zmierza w kierunku popularyzacji tego trendu, a raczej kierunku w modzie.

Zrównoważona moda to termin określający nie tylko świadomość co do jakości i składu wykorzystywanych do produkcji odzieży tkanin, ale także m.in. wspieranie lokalnego rynku poprzez zakupy u rodzimych projektantów, skupienie się na markach nie-sieciowych, które szyją w regionalnych szwalniach i korzystają z umiejętności lokalnych artystów/rzemieślników.

Mimo, że w wielu miejscach tzw. „zachód” nosi się dalej w pełnej gamie poliestrów, miło zauważyć, że w Polsce na znaczeniu zyskują takie tkaniny jak wiskoza, len, tencel czy bawełna. Obserwujemy również coraz większe zainteresowanie lokalnym rynkiem twórców i jakością świadczonych przez nich usług, wspieraniem gospodarki, zindywidualizowanymi pomysłami. Bez względu na poglądy,  procent uwagi poświęcany na szacunek dla środowiska, zrównoważoną twórczość lokalnych rzemieślników -  będzie wzrastał. W ślad za wzrostem świadomości dotyczącej zdrowego jedzenia, zdrowego i aktywnego stylu życia, chcemy w naturalny sposób, by nasze zaangażowanie rozciągnęło się na kolejną gałąź jaką jest moda i świadomy wybór odzieży. Idziemy wreszcie na kompromis – rozumiejąc, że nie można mieć wszystkiego – szukamy naturalności, ale przestajemy spodziewać się braku zagnieceń, chcemy okazyjnie kupować – ale decydujemy się na mniej za drożej, bo wiemy, że na miejscu i w sposób zrównoważony – znaczy po prostu lepiej.

Najnowsza kolekcja od She !s nie tylko wpisuje się w światowe trendy mody zrównoważonej, ale przede wszystkim jest zaprojektowana tak, by kobieta w stroju do pracy czy na co dzień czuła się nie tylko elegancko, ale przede wszystkim wygodnie.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.