Kochajmy się! Wyjątkowe przesłanie miłości od Esprit
  • access_time

Kochajmy się! Wyjątkowe przesłanie miłości od Esprit

W sezonie letnim 2019 kultowa marka Esprit i niezwykły duet projektantów Craig & Karl nawiązali współpracę, tworząc limitowaną kolekcję elementów unisex w jasnych kolorach i z odważnymi grafikami (premiera jest przewidziana na koniec maja 2019), aby promować przesłanie miłości, równości i jedności.

Craig & Karl to nikt inny jak Craig Redman i Karl Maier, artystyczno-designerski duet, którego codzienna współpraca odbywa się z dwóch odległych od siebie miast – Nowego Jorku i Londynu. W ramach świętowania Parady Równości, Esprit połączyło siły z Craigiem & Karlem, projektując limitowaną edycję kolekcji. Zainspirowana paskami na tęczowej fladze, na której każdy kolor ma zupełnie inne znaczenie, niesie przesłanie miłości, równości i jedności. W ramach współpracy Esprit wesprze organizację The Ali Forney Center w Nowym Jorku, sponsorując 12 500 posiłków.

Misją tej organizacji jest zapewnienie mieszkań i wsparcia dla młodzieży należącej do społeczności LGBTQ, pomagając jej w rozwoju i przygotowaniu do samodzielnego życia.

Kolekcja kapsułowa Craig & Karl to linia unisex, składająca się z ośmiu stylów i 26 produktów; jest pełna charakterystycznych stylowych koszul, kurtek i spodenek uzupełnionych o modne dodatki, takie jak czapki typu fullcap czy torby na siłownię.

Czy wiesz, że dziś….

… 72 kraje uznają związki osób tej samej płci za przestępstwa
… Jedna czwarta ludności świata uważa, że ​​bycie LGBTQ + powinno być przestępstwem
… W ponad połowie świata osoby LGBTQ + nie mogą być chronione przed dyskryminacją przez prawo pracy
… Młodzi dorośli LGBTQ + mieli o 120 procent większą liczbę zgłaszania bezdomności w porównaniu z młodzieżą, która określiła się jako heteroseksualna i cisgender

Zamieszki w Stonewall w 1969 r. w Nowym Jorku rozpoczęły globalny ruch społeczności LGBTQ + na rzecz równych praw i przeciw dyskryminacji. To, co zaczęło się jako protest na rzecz równości płci, przekształciło się w niesamowitą paradę różnorodności, wolności seksualności i równości w nadchodzących latach. Do dziś, zwłaszcza w świetle tegorocznej 50. rocznicy, Ruch Pride jest jedną z najważniejszych i największych platform do rozmawiania o dyskryminacji, przemocy i marginalizacji społeczności LGBTQ +. Ludzie na całym świecie uczestniczą w ruchu każdego roku, aby wyrazić swój głos i pokazać solidarność - ponieważ tylko razem możemy wpływać na zmiany w społeczeństwie bardziej otwartym na przyszłość.

 

 

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.