Pierścionki - prezent idealny
  • access_time

Pierścionki - prezent idealny

Pierwsze pierścionki pojawiły się w starożytnym Egipcie około 6 000 lat temu. Były wtedy wykonywane głównie z trzciny, roślin papierowych lub sznurków. Z czasem zaczęto używać bardziej trwałych materiałów, takich jak kość, szkło, kamień, a dopiero później metale, na przykład złoto czy też srebro. W średniowieczu pierścionki stały się symbolem miłości oraz zaręczyn. Pierścionki zaręczynowe z diamentami pojawiły się po raz pierwszy w XV wieku, a ich popularność wzrosła podczas okresu renesansu. Dziś szczególną uwagę warto zwrócić na stal szlachetną.

Zalety noszenia pierścionków ze stali szlachetnej

Ten gustowny dodatek jest doskonały na przeróżne okazje - eleganckie wyjścia, czy też na co dzień. Pierścionki są wykonane zazwyczaj z metali szlachetnych, na przykład złoto, srebro lub stal szlachetna. Dodatkowo często występują z różnymi rodzajami kamieni i kryształów. Najczęściej mamy do czynienia z perłami i błyszczącymi cyrkoniami.

Możemy spotkać też różne motywy, takie jak gwiazdki, serca oraz kwiaty. Pierścionki ze stali szlachetnej nie są podatne na korozję, nie uczulają, nie rdzewieją, a także nie śniedzieją. Potrafią też być dużo tańsze od złota, czy też srebra, ale wyglądają równie pięknie. Świetnie sprawdzą się jako prezent dla bliskiej nam osoby na przeróżnej okazje. Istnieją również wersje dla Panów - sygnety.

Znaczenie noszenia pierścionków na poszczególnych palcach

Jakie jest znaczenie noszenia pierścionka ze stali szlachetnej na kciuku czy też na małym palcu, a może palcu środkowym? Poniżej przedstawiamy symbolikę:

  • Kciuk - oznacza, że nosząca go osoba podąża za najnowszymi trendami, ma dobry gust, a także interesuje się modą.
  • Palec wskazujący - symbolizuje waleczność i konsekwencję w dążeniu do wyznaczonego celu, ale także pracowitość, sprawiedliwość i szlachetność. W niektórych kulturach na palcu wskazującym prawej dłoni są noszone pierścienie symbolizujące małżeństwo.
  • Palec środkowy - oznacza wysoką samoświadomość (dla pierścionków noszonych na lewym palcu środkowym) oraz władczość i dążenie do uzyskania przewagi nad innymi ludźmi (dla pierścionków noszonych na prawym palcu środkowym).
  • Palec serdeczny - określany jest jako ten, który ma bezpośrednie połączenie z sercem. To właśnie na niego najczęściej zakłada się pierścionek zaręczynowy oraz obrączkę. Zwyczaj symbolizuje wzajemną miłość i wierność aż po grób.
  • Mały palec - nawiązuje to do wysokiej wrażliwości i życiowej mądrości. Ostrożnie należy podejść do kwestii większych pierścionków i sygnetów. Obydwa nałożone na mały palec mogą sprawiać, że będziemy odbierani jako osoby przebiegłe. W dawnych czasach pierścionki na małych palcach nosili często oszuści, złodzieje czy też hazardziści.

Pierścionki ze stali szlachetnej sprawdzą się więc na każdym palcu!

Gdzie znajdziemy najlepsze pierścionki ze stali szlachetnej?

Dobry sklep z biżuterią ze stali szlachetnej i dodatkami posiada ogromną ofertę pierścionków ze stali szlachetnej - pozłacanych czy też posrebrzanych, minimalistycznych oraz opatrzonych cyrkoniami. Możemy również dobrać pasujące do nich kolczyki, naszyjniki czy też bransoletki. Bogactwo i uniwersalność produktów ze stali szlachetnej naprawdę robi wrażenie!

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.