Stylizacje inspirowane klasykami lat 80.
  • access_time

Stylizacje inspirowane klasykami lat 80.

Moda z lat 80. to wspaniały przykład różnorodności i odwagi w łączeniu stylów. To wtedy kształtowały się aktualne do dzisiaj trendy w makijażu, fryzurach, muzyce czy wreszcie wybieranych ubraniach. Ta wyjątkowa estetyka wywarła ogromny wpływ na wszystko, co obecnie nosimy. Błysk, energia i niezwykła oryginalność – witamy w kolorowych latach 80.!

DYNASTIA
Mocny makijaż, charakterystyczna fryzura, falbany i bluzki z bufiastymi rękawami. Blask cekinów i złota. To tylko niektóre przykłady elementów wyglądu bohaterów kultowego serialu „Dynastia”. Jak przemycić te trendy do współczesnych stylizacji? Na przykład za po-mocą bardzo charakterystycznych rękawów, które podkreślają ramiona. Sukienki, bluzki czy też sweterki o takim kroju bardzo mocno nawiążą do stylistyki lat 80. Do tego kolorowa apaszka, czółenka na obcasie typu „kaczuszka” i gotowe!

TOP GUN
W filmie „Top Gun” Tom Cruise wystąpił w skórzanej lotniczej kurtce. Model obszyty naszywkami nawiązywał do kurtek noszonych przez amerykańskie siły powietrzne. Drugim ele-mentem, który zyskał popularność dzięki tej produkcji są okulary przeciwsłoneczne - model Aviator. Po tym, jak film okazał się hitem, zaczęły sprzedawać się na masową skalę. Jeśli chciałabyś osiągnąć look w takim stylu, postaw na retro spodnie dzwony, długą białą koszulę i brązowe kowbojki. Jako okrycie wybierz koniecznie czarną skórzaną kurtkę typu biker. Świetnie, jeśli będzie lekko oversize’owa. Zwieńczeniem stylizacji będą oczywiście oku-lary „aviatory”. Gwarantujemy, że taka stylizacja nigdy się nie zestarzeje.

Te dwa zupełnie odmienne spojrzenia na modę doskonale charakteryzują i oddają całą esencję stylu, który przewodził w latach 80. Wszystkie elementy niezbędne do stworzenia po-nadczasowej stylizacji znajdziesz w bogatej ofercie marki bonprix – niezależnie od tego czy postawisz na szyk, czy nonszalancję.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.