Jak wykonać makijaż oczu?
  • access_time

Jak wykonać makijaż oczu?

Błędy w makijażu oczu Czasem nawet codzienny makijaż może spłatać nam figla i zwyczajnie nie wyjść. Nie jest też dobrym pomysłem testowanie nowych trików na chwilę przed wyjściem z domu. Z drugiej strony jednak warto wiedzieć, co robić, by żadne błędy w makijażu oczu nie zakłóciły idealnego looku na co dzień i na specjalne okazje. Jak wykonać taki make-up?

Kreski na powiekach

Częste błędy w makijażu oczu dotyczą właśnie nieprawidłowego wyrysowania kresek na powiekach górnych i dolnych. I chodzi zarówno o kredkę, jak i eyeliner. Malując kreskę na dolnej powiece za pomocą konturówki, lepiej nie nakładać jej na samej linii wodnej. Po pierwsze i tak prawdopodobnie za chwilę się rozpłynie. Po drugie jest to „świetny” sposób na optyczne pomniejszenie oka i zamknięcie go. Nawet jeśli kolejne etapy makijażu wykonamy perfekcyjnie, taka kreska zrujnuje cały efekt i sprawi, że będziemy wyglądać na zmęczone. Chcąc obrysować oko konturówką, najlepiej zrobić to minimalnie poniżej linii wodnej, a następnie delikatnie rozetrzeć kreskę pędzelkiem. Inne błędy w makijażu oczu dotyczą eyelinera, który naniesiony na górną powiekę powinien ładnie łączyć się z dolną i stanowić niejako jej przedłużenie. Nie jest natomiast dobrym pomysłem wyciąganie na siłę kreski do góry. Taki zawijas nie wygląda naturalnie ani nie dodaje uroku.

Cienie do powiek a błędy w makijażu oczu

Nadmiar cieni do powiek nie jest dobrym rozwiązaniem. I chodzi tu zarówno o grubość nakładanej warstwy, jak i ilość kolorów. Czasem mniej znaczy więcej i warto o tej zasadzie pamiętać. Zresztą dobrej jakości cieni nie trzeba nakładać w dużych porcjach, bo te zwykle są dobrze napigmentowane. Błędy w makijażu oczu w tym przypadku dotyczą nie tylko nadmiaru, ale też braku rozcierania poszczególnych cieni i widocznych warstw kolorów. Blendowanie właściwie zawsze jest potrzebne i pozwala stworzyć znacznie bardziej naturalny efekt.

Jak nakładać tusz do rzęs?

Na koniec nakładamy tusz do rzęs i tutaj także łatwo o potknięcie. Chcąc mocniej podkreślić rzęsy, nanosimy więcej warstw kosmetyku, niż to konieczne. Takie błędy w makijażu oczu są niestety mocno widoczne i objawiają się sklejonymi kępkami włosków. W najlepszym razie zamiast wachlarza rzęs mamy 3-4 zlepione grudki. Nie wygląda to dobrze i w tej sytuacji naprawdę warto zaufać działaniu dobrej jakości kosmetyków. A te już od nałożenia pierwszej warstwy są w stanie pięknie wydłużyć rzęsy, podkręcić je i zwiększyć ich objętość. Warto wziąć sobie te rady do serca, zwłaszcza podczas wykonywania zwykłego, codziennego makijażu, który ma wyglądać naturalnie.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.