Jakie sakwy motocyklowe wybrać? Poradnik dla motocyklistów
 • access_time

Jakie sakwy motocyklowe wybrać? Poradnik dla motocyklistów

Sakwy motocyklowe to ważny element wyposażenia każdego motocyklisty. Dzięki nim można przewozić potrzebne rzeczy na trasie, bez konieczności korzystania z ciężkich plecaków czy torb na ramę. W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć różne rodzaje sakw, jakie oferuje rynek oraz na co warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnych dla siebie.

Rodzaje sakw motocyklowych

 • Sakwy miękkie - są to sakwy wykonane z miękkiego materiału, najczęściej z cordury lub nylonu. Dzięki swojej konstrukcji, mogą być bardzo elastyczne i pojemne. Są zazwyczaj przymocowane do motocykla za pomocą pasków, co pozwala na łatwe ich przenoszenie.
 • Sakwy twardzielowe - są to sakwy wykonane z twardych materiałów, takich jak polipropylen czy ABS. Są bardziej odporne na uszkodzenia niż sakwy miękkie, ale są też mniej pojemne i mniej elastyczne.
 • Sakwy boczne - to sakwy montowane na bokach motocykla, zazwyczaj na bagażnikach bocznych. Są bardzo praktyczne, gdyż pozwalają na równomierne rozłożenie ciężaru motocykla i łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy.
 • Sakwy bagażnikowe - to sakwy montowane na bagażniku z tyłu motocykla. Są bardzo pojemne, ale często cięższe i mniej praktyczne od sakw bocznych.
 • Sakwy na tank - to sakwy przymocowane do zbiornika paliwa. Są małe i pojemne, idealne na drobne rzeczy jak portfel, telefon czy dokumenty.

Jak wybrać idealne sakwy motocyklowe?

 • Pojemność - najważniejszym czynnikiem przy wyborze sakw jest ich pojemność. Trzeba pamiętać, że w trakcie dłuższej jazdy zawsze może się przydać dodatkowa przestrzeń na rzeczy, które chcemy mieć pod ręką.
 • Materiał - dobrym wyborem są sakwy wykonane z twardych i wytrzymałych materiałów, takich jak ABS czy polipropylen. Dzięki temu są one bardziej odporne na uszkodzenia i trudne warunki atmosferyczne.
 • System mocowania - warto zwrócić uwagę na sposób mocowania sakw. Najlepiej, gdy są one łatwe w przymocowaniu i odpinaniu, co pozwala na szybkie i wygodne korzystanie z nich.
 • Kolor i wzór - chociaż nie jest to najważniejszy czynnik, to warto wybrać sakwy, które będą pasować do stylu motocykla oraz gustu właściciela. Na rynku dostępne są sakwy w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć odpowiedni model.
 • Materiał - wybierając sakwy motocyklowe, należy zwrócić uwagę na ich materiał wykonania. Najczęściej stosowanym materiałem jest wodoodporny nylon lub poliester. Ważne jest, aby materiał był odporny na warunki atmosferyczne i mechaniczne, a jednocześnie łatwy w czyszczeniu.
 • Rozmiar - przed zakupem sakw motocyklowych warto dokładnie zmierzyć miejsce, gdzie będą one umieszczone. W ten sposób łatwiej będzie wybrać odpowiedni rozmiar sakw. Warto pamiętać, że sakwy nie powinny przeszkadzać w prowadzeniu motocykla, a jednocześnie powinny pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy.
 • Funkcjonalność - ważne jest, aby sakwy były funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Najlepiej, gdy posiadają dodatkowe kieszenie i przegródki, dzięki czemu łatwiej jest uporządkować bagaż. Ważne są też elementy takie jak uchwyty, paski na ramię czy uchwyty na kask.

Podsumowanie

Sakwy motocyklowe to niezbędny element wyposażenia każdego motocykla. Przy wyborze najlepszego modelu warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak: system mocowania, kolor i wzór, materiał, rozmiar oraz funkcjonalność. Dzięki temu można być pewnym, że zakupione sakwy będą spełniać swoje zadanie i zapewnią wygodne i bezpieczne podróżowanie na motocyklu.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.