Jednorazowe pojemniki cateringowe do gastronomii
  • access_time

Jednorazowe pojemniki cateringowe do gastronomii

Dania na wynos oraz catering stają się coraz bardziej popularne. Obecnie nie tylko w dużych miastach ludzie chętnie zamawiają jedzenie na wynos. Wiele restauracji decyduje się również na dowóz potraw do klientów. Aby jedzenie było gorące, świeże i estetycznie podane należy zaopatrzyć się w wysokiej jakości pojemniki i pudełka obiadowe. Z czego wykonuje się jednorazowe naczynia stosowane w gastronomii i czym się one cechują?

Jednorazowe pojemniki i pudełka obiadowe - przegląd

Naczynia do pakowania żywności powinny być dopuszczone do kontaktu z nią. Na rynku dostępne są różne pojemniki i pudełka obiadowe, które świetnie sprawdzą się w tym zakresie. Najczęściej są one wykonane ze styropianu lub z innego tworzywa sztucznego. Opakowania cateringowe powinny dobrze chronić przed utratą ciepła, nie mogą być podatne na zagniecenia oraz nie powinny wchodzić w interakcje z żywnością. Naczynia jednorazowe mogą różnić się budową, wielkością oraz ilością komór. W cateringu często używa się naczyń z wieloma komorami. To doskonały sposób, aby oddzielić od siebie poszczególne składniki obiadu. Pojemnik i pudełko obiadowe może mieć zamykane wieko lub być przeznaczone do zgrzewania.

Pojemniki na wynos z pokrywkami

Naczynia cateringowe z pokrywkami zapewniają świeżość daniom, dodatkowo chronią je przed utratą ciepła oraz przed uszkodzeniem zawartości naczynia. Niektóre pojemniki można z powodzeniem podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych, dzięki temu danie można wygodnie podgrzać np. w biurze lub w domu. Wśród pojemników i pudełek obiadowych wyróżnia się również naczynia przeznaczone do zgrzewania. Pojemnik zabezpiecza się folią - to bardzo wygodne rozwiązanie dla punktu gastronomicznego oraz dla klientów. Danie jest świeże, sterylne i wygląda bardzo estetycznie, co również ma duże znaczenie. Wysokiej jakości pudełka cateringowe bardzo dobrze trzymają ciepło i świeżość dania, z tego względu stosowane są do wydawania dań na wynos.

Naczynia obiadowe dla cateringu i dla gastronomii

Pojemniki i pudełka obiadowe są dostępne w wielu kolorach. Można nabyć standardowe, białe naczynia, czarne, a nawet złote. Warto zdecydować się na jeden kolor, ale wybrać różne modele. Pojemnik może mieć jedną komorę lub więcej. Trzykomorowe naczynia obiadowe doskonale sprawdzą się w firmach, które zajmują się cateringiem. Oddzielenie od siebie poszczególnych potraw bardzo dobrze wpływa na estetykę posiłku. Jednokomorowe naczynia będą idealne do podawania jednodaniowych obiadów, np. makaronów z sosem lub wielu potraw kuchni azjatyckiej.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.