Czy roleta antywłamaniowa jest naprawdę skuteczna?
  • access_time

Czy roleta antywłamaniowa jest naprawdę skuteczna?

Dbasz o bezpieczeństwo swojego domu lub mieszkania? W okolicy zdarzają się włamania, kradzieże, napady i rabunki? Chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby swoim bliskim zapewnić najlepszą możliwą opiekę i ochronę? Jeśli tak, powinieneś zastanowić się na tym, czy w oknach domu lub mieszkania założyć rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Zdaniem specjalistów jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów, by zniechęcić włamywaczy do wybrania twojego domu. Rolety antywłamaniowe działają na kilka sposobów, a o każdym z nich przeczytasz poniżej.

Dowiedz się jak działa roleta zewnętrzna antywłamaniowa

W odróżnieniu od standardowych rolet zewnętrznych roleta antywłamaniowa charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Aby ją zdemontować lub rozbroić, potrzeba znacznie więcej czasu, którego włamywacze niestety nie mają zbyt wiele. Ponadto nie można lekceważyć jeszcze jednej rzeczy, która wiąże się z próbą forsowania rolet zewnętrznych. Dzięki temu, że są one wykonane z aluminium, jakiekolwiek manipulacje przy nich generują bardzo duży hałas. Może on zaalarmować sąsiadów i domowników, skłaniając do wezwania policji lub grupy interwencyjnej agencji ochrony. Bardzo mocny i gruby pancerz rolety wykonany jest ze stali grubszej niż standardowa i bardziej odpornej na próby uszkodzenia, złamania lub zniszczenia.

Czy antywłamaniową roletę zewnętrzną można podłączyć do alarmu?

Dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy chronią swoją nieruchomość, na różne sposoby jest to, że rolety zewnętrzne bez trudu mogą współpracować z instalacjami alarmowymi. Do tego celu należy wykorzystać niewielkich rozmiarów urządzenia, nazywane kontaktronami. Ich działanie polega na tworzeniu obwodu elektromagnetycznego, który jeśli zostanie zerwany przy uzbrojonym alarmie, natychmiast go uruchomi. Kontaktrony mogą działać np. wtedy, kiedy rolety są zasunięte. Włamywacz, próbując je wyłamać, spowoduje przesunięcie jednego z czujników i obwód będzie przerwany. Zależnie do tego, jak skonfigurowany został alarm, może to uruchomić syrenę ostrzegawczą na budynku lub aktywuje tzw. cichy alarm, który wyśle powiadomienie do służb ratunkowych z prośbą o szybką interwencję. To drugie rozwiązanie nie pozwala spłoszyć włamywaczy i daje zdecydowanie większe szanse na to, by dało się ich ująć na gorącym uczynku.

Czy rolety antywłamaniowe tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz?

Oto kolejna dobra wiadomość dla wszystkich osób, które mieszkają w pobliżu bardzo hałaśliwych miejsc. Jeśli do tej pory dźwięki z zewnątrz bez żadnych przeszkód dostawały się do wnętrza waszego mieszkania, to rolety antywłamaniowe mogę temu zapobiec. Mają one nie tylko liczne funkcje estetyczne, ale także użytkowe. Dobrze izolują przed niskimi temperaturami z zewnątrz, a także są doskonałym izolatorem akustycznym. Zasuwając rolety okienne, można nawet o  procent ograniczyć niechciany hałas w mieszkaniu. Poprawia się jakość snu, jak również ogólny komfort przebywania. Rolety zewnętrzne wykonane z wysokiej jakości materiałów polecamy szczególnie tam, gdzie mieszkają małe dzieci. Rozpraszające je dźwięki mogą bardzo utrudniać kołysanie ich i kładzenie do snu, czyniąc regenerację rodziców jeszcze trudniejszą do realizacji. Inwestując w skuteczną ochronę antywłamaniową, równocześnie zapewniamy sobie ciszę i spokój o każdej porze dni. Docenimy także posiadanie rolet latem i zimą. Latem pomieszczenia nie będą się tak mocno nagrzewać, natomiast zimą rolety pozwolą zachować więcej ciepła w mieszkaniu.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.