Usługi kancelarii prawnej - ochrona sygnalistów
  • access_time

Usługi kancelarii prawnej - ochrona sygnalistów

Z pomocy kancelarii prawnej korzystamy w wieku sytuacjach. W tym miejscu pracują doświadczeni prawnicy, którzy bardzo dobrze znają się na swoich zadaniach. Kompetentni prawnicy oferują usługi z zakresu ochrony sygnalistów. Warto dowiedzieć się, z czym wiąże się takie rozwiązanie.

Ochrona sygnalistów

System zgłaszania nieprawidłowości jest nazywany whistleblowing. Polega on na ujawnianiu niewłaściwych, niebezpiecznych i nielegalnych działań, które mają miejsce w firmie. To istotny element kultury organizacyjnej. Ochrona sygnalistów to skuteczny system, który pozwala ochraniać dane osoby przed działaniami odwetowymi. Ponadto, można liczyć na zapobieganie i przeciwdziałanie nieprawidłowościom w zakładzie pracy. To z kolei sprawia, że whistleblowing może przyczyniać się do wzmacniania skuteczności zarządzania ryzykiem biznesowym w firmie.

Przepisy prawne wskazują, że podmioty z rynku finansowego mają obowiązek zgłaszać naruszenia prawa. Wdrażanie odpowiednich procedur jest wykorzystywane przez szerokie grono pracodawców. Wynika to z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23.10.2019 o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa.

Pomoc prawników

Dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej? Przede wszystkim można cieszyć się kompleksowymi usługami, które dotyczą ochrony sygnalistów. Obejmują one doradztwo w zakresie przygotowywania wewnętrznych regulacji odnośnie dyrektywy o ochronie sygnalistów. Nie bez znaczenia jest wsparcie odnośnie funkcjonowania procedur zgłaszania naruszeń prawa. Kancelaria prawna wspiera klientów we wdrażaniu odpowiednich procedur i podejmowaniu następczych działań. Pamiętajmy o wsparciu w przygotowaniu i doradztwie w prowadzeniu rejestru zgłoszeń wpływających. Jak widać, zakres usług kancelarii prawnej jest niezwykle szeroki.

Specjaliści prowadzą szkolenia wewnętrzne, które dotyczą funkcjonowania polityki zgłaszania naruszeń. Skierowane są one dla pracowników i osób zaangażowanych w proces przyjmowania zgłoszeń. W tym wypadu trzeba działać zgodnie z przepisami prawnymi. Samodzielnie nie zawsze wiemy, jakie działania podjąć w swojej firmie. Na szczęście można liczyć na kompleksową pomoc kancelarii prawnej, w której pracują doświadczeni prawnicy. Eksperci bardzo dobrze wiedzą, jakie działania odnoszą się do ochrony sygnalistów. Podczas wyboru kancelarii, warto kierować się jej renomą, doświadczeniem i szerokim zakresem usług.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.