Eksfoliacja kwasami - TOP 5 kwasów dla cery trądzikowej
  • access_time

Eksfoliacja kwasami - TOP 5 kwasów dla cery trądzikowej

Eksfoliacja kwasami to inaczej peeling chemiczny. Polega on na usunięciu martwego naskórka z wykorzystaniem właśnie kwasów, a nie mechanicznych drobinek, jak w przypadku większości peelingów domowych. Zabieg ten najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że został wykonany prawidłowo, a efekt będzie zadowalający. Do eksfoliacji kwasami można wybrać naprawdę różne substancje. Zazwyczaj to kosmetolog dopiera najlepszy kwas do potrzeb skóry oraz do rezultatu, jaki chcesz osiągnąć. W przypadku cery trądzikowej sprawdzi się kilka naprawdę świetnych kwasów. Poznaj nasze TOP 5 kwasów do eksfoliacji dla cery trądzikowej.

Eksfoliacja kwasem salicylowym - nr 1

Kwas salicylowy znany jest jako substancja, która wykorzystywana jest do walki z trądzikiem. W sklepach możemy odnaleźć kosmetyki do codziennej pielęgnacji właśnie z kwasem salicylowym w niewielkich stężeniach. Jeżeli jednak chcemy silniej podziałać na skórę, konieczne jest wykonanie eksfoliacji kwasem salicylowym w salonie kosmetycznym pod okiem doświadczonego kosmetologa.

Kwas salicylowy redukuje zmiany trądzikowe i eliminuje bakterie, odpowiedzialne za powstawanie zmian ropnych. Dodatkowo wykazuje działanie sebostatyczne. Jest także przyjacielem osób, walczących z przebarwieniami - zmniejsza widoczność piegów czy plan soczewicowatych. Eliminuje szorstkość skóry, a nawet walczy z fotostarzeniem. To idealny kwas do zabiegu dla cery trądzikowej!

Eksfoliacja kwasem migdałowym - nr 2

Kwas migdałowy to substancja, którą również możemy znaleźć w różnego rodzaju kremach czy maseczkach, przeznaczonych do cery trądzikowej. Substancja ta jest najdelikatniejszym kwasem z grupy AHA, dlatego możemy go bezpiecznie stosować w codziennej pielęgnacji. Ma wyjątkowe właściwości peelingujące - doskonale złuszcza naskórek, a równocześnie nawilża. Polecany jest nie tylko do cery z niedoskonałościami, lecz także do skóry wrażliwej, która w zetknięciu z mocniejszymi substancjami, mogłaby zostać podrażniona.

Eksfoliacja kwasem migdałowym daje następujące efekty:

  • zniwelowanie zmian trądzikowych,
  • poprawa kolorytu skóry - w tym zmniejszenie widoczności przebarwień i plam soczewicowatych,
  • ujędrnienie oraz uelastycznienie,
  • nawilżenie cery,
  • spłycenie zmarszczek i blizn.

Eksfoliacja kwasem glikolowym - nr 3

Kwas glikolowy to substancja mniej znana niż wspomniane wyżej kwasy. Naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. Ma świetne działanie na skórę - potrafi zwiększyć jej grubość nawet o 25%, co jest szczególnie ważne zwłaszcza u osób starszych.

Dlaczego eksfoliacja kwasem glikolowym polecana jest posiadaczom cery trądzikowej? Otóż substancja ta pomaga normalizować pracę gruczołów łojowych, a także oczyszcza cerę, ściąga rozszerzone pory i zapobiega ich zatykaniu. Ponadto wygładza blizny potrądzikowe i niweluje objawy fotostarzenia skóry. Można stosować go również w leczeniu rogowacenia mieszkowego. To naprawdę wyjątkowa substancja - jeśli jeszcze nie korzystałaś z eksfoliacji kwasem glikolowym, koniecznie umów się na zabieg!

Eksfoliacja kwasem azelainowym - nr 4

Kwas azelainowy to prawdziwy hit w walce ze zmianami trądzikowymi. Ma on działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a także keratolityczne, co oznacza, że zmniejsza tworzenie się czopów łojowych. Hamuje też rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Eksfoliacja kwasem azelainowym jest więc niemal obowiązkowa w przypadku cery trądzikowej - zwłaszcza, że zabieg ten nie walczy jedynie z objawami, ale też z przyczynami powstawania zmian skórnych.

Eksfoliacja kwasem mlekowym - nr 5

Kwas mlekowy to naturalny kwas z grupy AHA, który wytwarzany jest przez ludzki organizm podczas wysiłku fizycznego, dlatego jego stosowanie jest bezpieczne. Ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu niweluje zmiany trądzikowe. Oprócz tego delikatnie złuszcza skórę, spłyca zmarszczki, poprawia koloryt cery oraz ją uelastycznia. Kwas mlekowy zdecydowanie powinien znaleźć się na liście substancji do wykorzystania podczas zabiegu peelingu chemicznego dla cery z trądzikiem.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.