Karma urinary dla kota niezwykle pomocna przy problemach z drogami moczowymi
  • access_time

Karma urinary dla kota niezwykle pomocna przy problemach z drogami moczowymi

Koty borykające się ze schorzeniami dróg moczowych powinny zjadać specjalistyczny pokarm, który będzie wspierał proces leczenia. Na szczególną uwagę w tym względzie zasługuje specjalistyczna karma urinary dla kota. Pełnowartościowa karma pomaga w szybszym leczeniu zapalenia pęcherza i wpływa ona na proces rozpuszczania kamieni. Warto pamiętać o tym, że odpowiednią dietę zaleca się stosować najczęściej od około 5 do nawet 12 tygodni. Jest to niezbędne w celu rozpuszczenia wszystkich kamieni struwitowych, które stosunkowo często pojawiają się u tych zwierząt.

Żywienie kotów ze schorzeniami dróg moczowych

Warto dodać, że po zapaleniu dróg moczowych, również należy zachować umiar w diecie kotów, nawet do 6 miesięcy. Dzięki temu, można zapobiegnąć kolejnym nawracającym problemom. Warto również wspomnieć, że zwierzęta te powinny mieć zawsze stały dostęp do świeżej wody w ciągu dnia, tak, aby zapobiegnąć odwodnieniu oraz tworzeniu się kryształów. W ramach informacji warto wiedzieć, że kamienie struwitowe bardzo często wiążą się z bakteryjnym zakażeniem dróg moczowych. Specjalistyczna karma urinary dla kota pomaga pozbyć się wszystkich problemów związanych z pojawieniem się kamieni oraz bakterii. W jej składzie znajdują się wysokojakościowe składniki, wśród których można wymienić między innymi żurawinę. Warto dodać, że owoc ten działa korzystnie nie tylko na drogi moczowe u ludzi ale także co się okazuje, również u niektórych zwierząt. Warto wiedzieć, iż zawarty w owocach kwas hipurowy, wykazuje silne działanie bakteriostatyczne. Ponadto owoc ten obniża odczyn pH w moczu młodszych i starszych kotów. W ten sposób bakterie nie mają odpowiednich warunków do rozwoju.

Garść informacji o specjalistycznej karmie dla kotów

Karma urinary dla kota wyróżnia się wysoką zawartością białka. Karma ta bazuje na pełnowartościowym, zwierzęcym białku indyczym i jagnięcym. Oprócz powyższych składników, w tym produkcie obecny jest olej z łososia, który jest bogatym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-3. Warto dodać, że kwasy te działają silnie przeciwzapalnie i poprawiają one tym samym funkcjonowanie nerek. W składzie specjalistycznej karmy urinary dla kotów obecne są także suszone drożdże piwne, które wywierają niezwykle korzystny wpływ na florę bakteryjną jelit tych zwierząt. Drożdże są bogatym źródłem witamin z grupy B, które przeciwdziałają powstawaniu kryształów w układzie moczowym kotów. W składzie specjalistycznej karmy urinary dla kota znajdują się składniki, które zakwaszają mocz.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.