Wyśpij się spokojnie, czyli ABC dobrego snu
  • access_time

Wyśpij się spokojnie, czyli ABC dobrego snu

Sen należy do grona elementarnych potrzeb każdego człowieka. Nie bez przyczyny naukowiec Abraham Maslow w swojej piramidzie potrzeb umieścił go w kategorii potrzeb fizjologicznych. Należą do nich wszystkie te pragnienia ludzkie, bez których żaden z nas nie byłby w stanie fizycznie przetrwać i normalnie funkcjonować. Sen jest niezwykle intrygującą rzeczą. Z jednej strony jest bliska i praktycznie codzienna każdemu, z drugiej nauka nadal zgłębia jej tajemnice.

Podstawy na temat snu

Tematyka naszego snu jest złożonym i wciąż nie do końca odkrytym oraz opisanym zagadnieniem. Sen sam w sobie jest interesującym przedmiotem badań naukowych, jednak związana z nim jest cała rzesza pobocznych kwestii. Mowa między innymi o takich sprawach, jak higiena snu, jego jakość, czas trwania i tym podobne. Sen powinniśmy rozumieć jako taki stan organizmu człowieka, podczas którego znoszona jest świadomość. W trakcie tego procesu zachodzą tak ważne, niezależne od woli, czynności jak regeneracja komórek, odpoczynek lub przyswajanie zapamiętanych informacji.

Czym jest zdrowy sen?

Kategoria zdrowego snu stanowi następstwo snu jako takiego. Sen jest nieodzowną potrzebą każdej żywej istoty, jednak to, czy jest on zdrowy i w wystarczającej ilości to rzecz zależna od różnych czynników. Sen musi spełniać kilka warunków, aby zostać uznanym za zdrowy:

  • jego długość powinna być adekwatna do indywidualnego zapotrzebowania organizmu,
  • powinien odbywać się w cichym i ciemnym pomieszczeniu,
  • śpiąca osoba powinna leżeć na dopasowanej, ergonomicznej powierzchni,
  • przed snem powinniśmy ograniczyć spożywane kalorie,
  • chroniczny stres w życiu codziennym źle wpływa na czas trwania i jakość snu.

Wyśpij się spokojnie - jak wspomóc sen?

Często bywa, że naszemu snowi towarzyszy szereg czynników negatywnie na niego wpływających. W dzisiejszym dynamicznym i stresogennym świecie trudno jest zadbać o to, aby sen był maksymalnie zdrowy i dobry dla całego organizmu. Problemy z zasypianiem, wybudzanie się w środku nocy czy nawet permanentna bezsenność mogą być dla człowieka destrukcyjne i niekiedy zalecane jest, by posiłkować się bezpiecznymi, naturalnymi preparatami wspomagającymi sen i poprawiającymi jego jakość. Sprawdzone i rekomendowane przez wielu lekarzy tabletki nasenne możemy znaleźć na https://www.nowafarmacja.pl/tabletki-nasenne. Zakupione w wyspecjalizowanym sklepie farmaceutyki gwarantują nie tylko zdrowie, lecz również nie wykazują jakichkolwiek skutków ubocznych w ich nawet długookresowym stosowaniu.

 

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.