Yankee Candle - skąd wziął się fenomen tej marki?
  • access_time

Yankee Candle - skąd wziął się fenomen tej marki?

Wszyscy fani świeczek zapachowych na pewno słyszeli o marce Yankee Candle. Zasłynęła ona z tworzenia estetycznych, pięknie pachnących świec o ciekawych, dobrze kojarzących się nazwach. Wśród nich są zapachowe klasyki, jak i zupełnie unikalne kombinacje. Każdy na pewno znajdzie zapach dla siebie, który będzie przywoływał najbardziej wyjątkowe wspomnienie.

Yankee Candle - co to za firma?

Nie ma bardziej rozpoznawalnej firmy produkującej świece niż Yankee Candle. Dzięki swojemu designowi, a także pięknym zapachom, podbiły one cały świat. A jak zaczęła się historia marki? Jest ona wręcz bajkowa. Szesnastoletni Michael J. Kittredge, przyszły twórca marki, nie miał funduszy na bożonarodzeniowy prezent dla matki. Z tego powodu zrobił go sam - rozpuścił w garnku kredki, przelał je do kartonu oraz wykorzystał resztki innej świecy. W ten sposób stworzył swoją pierwszą świeczkę, która wzbudziła powszechne uznanie. Stąd wziął się pomysł na to, aby w ten sposób zarabiać. Wkrótce marka niesamowicie się rozrosła, stając się fenomenem.

Świeczki Yankee Candle - co je charakteryzuje?

Świece Yankee Candle pokochał cały świat. Zyskały one miano kultowych, za sprawą niesamowitych zapachów, lecz również całej oprawy. Wybór jest naprawdę ogromny. Bardzo dużą popularnością cieszą się sezonowe zapachy, które chętnie wybierane są w Boże Narodzenie lub na jesieni. Inne propozycje to zapachy kwiatowe, owocowe, a także te nawiązujące do słodyczy czy egzotycznych przypraw. Świece palą się od 110 do 150 godzin - jest to więc bardzo dobry wynik. Problemem dla niektórych może być wysoka cena, jednak trzeba przyznać, że idzie ona w parze z jakością. Świece marki Yankee Candle swój zapach zawdzięczają olejkom eterycznym, których jest w nich naprawdę dużo. Są one również w pełni bezpieczne - poddaje się je wielu badaniom w laboratoriach, aby zyskać pewność. Warto wspomnieć, że świece Yankee Candle są tworzone przy użyciu materiałów naturalnych. Nie są one toksyczne - nie zawierają np. ołowiu, czasem dodawanego do świec niskiej jakości. Wykorzystywany wosk jest bardzo wysokiej jakości, nie zawiera toksyn ani zanieczyszczeń.

Dlaczego świeczki Yankee Candle są tak wyjątkowe?

Niezaprzeczalną zaletą świec Yankee Candle jest imponujący design. Niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone nasze wnętrze, możemy być pewni, że świetnie się w nie wpasują. Szklane słoiczki są estetyczne i wytrzymałe. Zapach świeczek jest silny - utrzymuje się przez bardzo długi czas. Trzeba pamiętać, aby zawsze po zgaszeniu świecy przyciąć knot. Należy odczekać odpowiednią ilość czasu, aby wosk mógł zastygnąć, a następnie użyć do przycięcia specjalnych nożyczek. Yankee Candle to jednak nie same świece. W ofercie firma ma również woski zapachowe, kuleczki oraz dyfuzory. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.