Deszcz i mróz niestraszny!- pokrowce na grilla
  • access_time

Deszcz i mróz niestraszny!- pokrowce na grilla

Sezon na grillowanie w pełni. Każdy z nas marzy o soczystych kiełbaskach, szparagach zawijanych w boczek, chrupiącej karkówce, kolorowych szaszłykach i rumianym przypieczonym chlebku. Każdy z nas chciałby, aby w tym czasie pogoda była jak najlepsza, aby móc w spokoju cieszyć się biesiadowaniem z rodziną, znajomymi lub przyjaciółmi. Jednak ta "kapryśna pani", szczególnie w takich miesiącach jak maj i kwiecień, nie zawsze jest w stanie nas rozpieszczać. W takim wypadku lepiej przenieść się z imprezowaniem do domu. Jednak co z naszym grillem? Zapewne żaden miłośnik grillowania nie chciałby, żeby uległ zniszczeniu. Na szczęście z pomocą przychodzą różnorakie pokrowce na grilla, które chronią naszego króla weekendów przed deszczem, słońcem, mrozem, a także wiatrem i wilgocią. W sezonie grillowym zaopatrzmy się w tego rodzaju akcesorium, a z pewnością tego nie pożałujemy. Wręcz przeciwnie, dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi, bez konieczności zakupu nowego sprzętu do grillowania.

Jaki pokrowiec na grilla wybrać?

Na pewno musi być on dostosowany do naszego sprzętu czyli mieć odpowiednią długość, wysokość i szerokość. Najlepiej kupić taki, który jest już przygotowany do grilla i jest z nim od razu w zestawie. Taka opcja wychodzi czasami nawet taniej, niż kiedy zaopatrujemy się się w niego później. Jednak kiedy taka sytuacja już się zdarzy musimy dokładnie sprawdzić czy pokrowiec na grilla będzie pasował. Jeżeli będzie za duży lub za mały, będzie niedokładnie zabezpieczał, przez to narazimy nasz sprzęt na uszkodzenia. Niektóre pokrowce na grilla pasują także na inne modele, ale w tej sytuacji musimy być ostrożnie i nie robić zakupów pochopnie. Pokrowce najczęściej są wykonane z poliestru oraz mają powłokę z PCV. To właśnie w taki materiał należy zainwestować.

Przed czym chronią pokrowce na grilla?

Grill pozostawiony np. na tarasie jest narażony na różnego rodzaju uszkodzenia takie jak rdza, która powstaje pod wpływem deszczu. Pokrowiec chroni także przed zanieczyszczeniami takimi jak osadzające się na powierzchni liście. Zapewne każdy z nas chciałby korzystać z suchego i czystego grilla ponieważ przygotowane na nim posiłki są smaczniejsze i zdrowsze. Jednak nie chodzi tylko o to. Grill pozostawiony bez zabezpieczenia na skutek różnorakich czynników pogodowych i opadów atmosferycznych może nawet ulec zniszczeniu. Dlatego warto zainwestować w pokrowiec, którego cena wcale nie jest taka wysoka. Ceny pokrowców na grilla wahają się w granicy od 20 do około 100 zł.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.