Jak dobrać zabawki edukacyjne do wieku dziecka?
  • access_time

Jak dobrać zabawki edukacyjne do wieku dziecka?

Poszukując prezentów dla dzieci, wiele osób decyduje się na zabawki edukacyjne. Przedmioty z tej kategorii są atrakcyjne dla najmłodszych i wspierają ich rozwój. Bogata oferta różnorodnych produktów sprawia, że wybór odpowiednich akcesoriów dla pociechy może być trudnym zadaniem. Jak dopasować odpowiednie produkty do wieku dziecka?

Prezenty dla najmłodszych

Pośród zabawek edukacyjnych bardzo często poszukuje się upominków na pierwsze urodziny. Warto pamiętać o tym, że na każdym etapie dzieci muszą sprostać określonym wyzwaniom rozwojowym. Około 12. miesiąca życia wyjątkowy istotny jest rozwój motoryki i zdolności manualnych. Odpowiednimi prezentami dla maluchów w tym wieku będą wszelkiego rodzaju stabilne, jeżdżące elementy. Ważne, aby można się było na nich podpierać stawiając pierwsze kroki. Trafionymi pomysłami dla rocznych dzieci będą również układanki i klocki. Dopasowywanie elementów pod względem ich kształtu i wielkości to doskonała rozrywka dla maluszka. Warto kupować przedmioty takie jak drewniane puzzle i kolorowe piramidy. Sprawdzą się tutaj również zabawki edukacyjne z elementami do przekładania lub wbijania.

Upominki dla kilkulatków

W rozwoju dzieci bardzo istotne jest nabywanie umiejętności społecznych. Warto pamiętać o tym, że najmłodsi uczą się poprzez naśladowanie. W związku z tym, szczególnie ważna w okresie dzieciństwa jest zabawa w odgrywanie ról. Już dwulatki mogą wcielać się w bycie opiekunem, zajmując się misiem lub lalką. Zabawki edukacyjne, które warto zakupić przedszkolakom to zestawy do zabawy w kuchnię, sklep lub lekarza. Odgrywanie tego rodzaju scenek umożliwi pociechom poznanie schematów sytuacji społecznych. Może też pomóc oswoić lęk przed nowymi wydarzeniami.

Nauka poprzez zabawę

W ofercie zabawek edukacyjnych odnaleźć można wiele zestawów pomagających przyswajać nowe informacje. Interaktywne komplety, które pomogą maluchom nauczyć się kształtów i kolorów to świetny pomysł. Starszym przedszkolakom warto zaoferować zabawki do nauki liter i cyfr. Dzieciom szkolnym z pewnością spodobają się zestawy małych naukowców. Domowe eksperymenty to atrakcyjny sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Wśród takich elementów odnaleźć można również ciekawe propozycje umożliwiające efektywną naukę języków obcych.

Zestawy zabawek edukacyjnych dla dzieci należy dostosowywać do tego, jakie umiejętności rozwijają. Elementy wspierające rozwój zdolności manualnych dla najmłodszych i edukujące gry planszowe dla starszaków będą świetnymi pomysłami. Odpowiednio dobrane produkty pozwolą dzieciom zdobyć nową wiedzę w trakcie zabawy.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.