Jak wybrać najlepszy wózek dla lalek?
  • access_time

Jak wybrać najlepszy wózek dla lalek?

Jednymi z nieodłącznych elementów dziecięcych zabaw są wózki dla lalek. Marzy o nich większość małych dziewczynek, a możliwość wożenia ukochanych zabawek sprawia frajdę wszystkim maluchom. Rynek produkcji akcesoriów do zabawy rozwija się w bardzo szybkim tempie. Niektóre modele wózków potrafią zaskoczyć stopniem zaawansowania zastosowanych rozwiązań. Na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy produkt?

Pierwszy wózek dla lalek

Na rynku odnaleźć można bogatą ofertę wózków dedykowanych dzieciom w wieku ok. 12 miesięcy. Oprócz tego, że umożliwiają wożenie zabawek, są również świetną pomocą przy nauce chodzenia. Takie wózki dla lalek posiadają rączkę na wysokości dopasowanej do wzrostu rocznego dziecka. Łatwo jest więc opierać się o nie przy stawianiu pierwszych samodzielnych kroków. Producenci przykładają wagę do tego, aby modele z tej kategorii odznaczały się jak najlepszą stabilnością. Posiadają duże, szeroko rozstawione koła z ogumieniem i nisko osadzoną gondolę. Małe dziecko może więc nie tylko liczyć na stabilne oparcie w czasie spaceru, ale również bez problemu kontrolować, co się dzieje wewnątrz wózka. Wykonanie tzw. pierwszych wózków dla lalek z miękkiego drewna i gładkie wykończenie wszystkich krawędzi, zapewnia maluchom bezpieczeństwo w czasie zabawy.

Głęboki czy spacerówka?

Wybór akcesoriów do zabawy lalkami dla trochę starszych dzieci jest ogromny. W sklepach odnaleźć można zarówno popularne, lekkie spacerówki, jak i głębokie wózki, które od tych wykorzystywanych przez dorosłe mamy różni niewiele poza rozmiarem. Możliwy jest również zakup wózków dla lalek, które mogą spełniać obie powyższe funkcje i służyć za osobne nosidełko. Niezależnie od wybranego rodzaju, należy sprawdzić, czy zabawka posiada atesty poświadczające jej bezpieczeństwo. Warto również poszukać informacji i opinii na temat producenta. Jednymi z najbardziej polecanych są aktualnie wózki dla lalek znanych firm tworzących akcesoria dla niemowląt. Zazwyczaj charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Jednak rodzice poszukujący przedmiotów z naturalnych surowców również nie będą zawiedzeni. W sklepach znaleźć można wiele dobrych wózków dla lalek wykonanych z drewna lub wikliny. Charakteryzuje je wyjątkowy, ponadczasowy wygląd.

Przy wybieraniu zabawkowego wózka należy przede wszystkim wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dziecka. Wózek musi być przede wszystkim lekki i stabilny. Konieczne jest dopasowanie jego rozmiaru do wzrostu pociechy. Przy zakupie wszystkich akcesoriów przeznaczonych dla dzieci, zaleca się sprawdzenie opinii na temat producentów. 

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.