Modele RC ze sklepów modelarskich – co można kupić?
  • access_time

Modele RC ze sklepów modelarskich – co można kupić?

Oferta przygotowana przez profesjonalny sklep modelarski w zasadniczy sposób różni się od tego, z czym możemy spotkać się w tradycyjnym sklepie z zabawkami. Jest ona przede wszystkim znacznie bardziej różnorodna, bo składają się na nią nie tylko modele zdalnie sterowanych samochodów i innych kategorii pojazdów kołowych, ale także drony, samoloty RTF, helikoptery, łodzie, żaglówki oraz roboty.

Pojazdy kołowe i gąsienicowe

W większości sklepów modelarskich obok klasycznych samochodów wyścigowych na pilota, znajdziemy również wiele kategorii pojazdów specjalistycznych, w tym budowlanych i wojskowych, a także ciężarówki, samochody chłodnie i wiele więcej. Poza modelami zdalnie sterowanych pojazdów kołowych takie sklepy często oferują również pojazdy gąsienicowe RC. Ich doskonałym przykładem są czołgi wyposażone w ruchome wieże, emitujące dźwięki charakterystyczne dla pola walki. Odwiedzając dobrze zaopatrzony sklep modelarski, bez problemu zaopatrzysz się w dowolnego rodzaju pojazd kołowy, od wiernie odwzorowanego, niekiedy licencjonowanego modelu auta wyścigowego, przez samochody terenowe i ciężarówki, a na wozach specjalistycznych, takich jak pojazdy straży pożarnej kończąc. Niekiedy w takim sklepie można również kupić zdalnie sterowany czołg lub inny pojazd gąsienicowy, na przykład duży model buldożera.

Modele latające i pływające

W tej kategorii modeli zdalnie sterowanych największą popularnością cieszą się drony, które w sklepach modelarskich znajdziemy dziś w olbrzymiej liczbie egzemplarzy o zróżnicowanej specyfikacji technicznej. Możemy sięgać po modele typowo rekreacyjne, przeznaczone do zabawy w domu lub ogrodzie, gdy nie ma wiatru, oraz drony profesjonalne, wyposażone w mocne baterie pozwalające na lot przez co najmniej kilkanaście minut, miniaturową kamerę czy gimbal. Takie drony mogą wzbić się na wysokość nawet kilkuset metrów i poruszać z dużą prędkością. Profesjonalny sklep modelarski powinien mieć również w swojej ofercie zdalnie sterowane samoloty RTF, które pozwolą wczuć się w rolę doświadczonego pilota maszyny wyposażonej w klasyczne skrzydła. W takich sklepach najczęściej znajdziemy również modele RC rozwijających zawrotne prędkości motorówek i pięknie prezentujących się żaglówek.

W niektórych, zwłaszcza w dobrze zaopatrzonych sklepach z modelami RC, znaleźć możemy także inne kategorie pojazdów lub maszyn sterowanych radiem. Przykładem takiego sprzętu są zdalnie sterowane roboty kroczące, pełzające lub jeżdżące. Ciekawym wyborem dla młodszych odbiorców mogą być również klocki umożliwiające samodzielnie skonstruowanie pojazdu wyposażonego w napęd, sterowanego radiem.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.