Poduszki z pierza- w jaki sposób je odświeżyć?
  • access_time

Poduszki z pierza- w jaki sposób je odświeżyć?

Wielu z nas posiada w swoich mieszkaniach poduszki z pierza. Często to właśnie one są najbardziej komfortowe i wygodne. Niestety ich odświeżenie jest często dość wymagające. Ciężko jest je wyprać bez żadnych obaw, że je uszkodzimy. Dzięki temu pozbędziemy się nieprzyjemnego kurzu, zapachu i brudu. W jaki sposób odświeżyć poduszki z pierza? Czy można je prać w pralce? Na te pytania odpowiada ten artykuł.

Poduszki z pierza - czy można prać?

Pomimo, że oferta wyrobów pościelowych jest bardzo szeroka, to warto jednak wybierać te produkty, które są najlepszej jakości, dzięki temu mamy pewność, że poduszka z pierza jest miękka, a także nie znajdziemy uciążliwych, twardych "grudek". Aby skutecznie odświeżyć pościel możliwe jest pranie w pralce. Konieczne jednak okaże się ustawienie odpowiedniego programu, najczęściej do delikatnych tkanin. Tego typu metoda będzie najlepsza w gorące dni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, możemy dokładnie wysuszyć pościel na zewnątrz, na trzepaku lub balkonie- wszystko zależy od naszych preferencji. Nie można zapominać o używaniu tylko delikatnych środków, a także o bardzo ważnym procesie suszenia. W innym przypadku może dojść do sfilcowania puchu, co oczywiście nie jest przez nas pożądane.

Częste wietrzenie pościeli

Poduszka z pierza, a także pościel powinna być regularnie wietrzona. Jest to dość łatwa czynność pielęgnacyjna, jednakże jest niezwykle skuteczna i pod żadnym pozorem nie możemy o niej zapomnieć. Niezależnie od pory roku, gdy jesteśmy świadkami idealnej pogody, podczas której świeci słońce i lekko powiewa wiatr, powinniśmy wywiesić wszystko na zewnątrz i tym samym zapewnić jak najdłuższe wietrzenie. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wietrzyć w trakcie trwania zimy. W końcu mróz to wielki wróg kurzu, gdyż poniżej 15 stopni przestaje się rozmnażać, natomiast w temperaturze -18 stopni kurz ginie.

Specjalistyczna firma na pomoc

Jeśli pomimo prób, nie jesteśmy w stanie na własną rękę odświeżyć naszej poduszki z pierza, być może warto wybrać się do specjalistycznej firmy, która bez problemu się z tym upora. Z reguły musimy liczyć się z kosztem, wynoszącym około 20 zł za kilogram. Jednak w tym przypadku mamy 100% pewności, że pościel nie ulegnie żadnym uszkodzeniom. Specjaliści zrobią to w taki sposób, że poduszka z pierza nie utraci swoich cennych, bardzo ważnych dla nas właściwości. Dodatkowo za pomocą zaawansowanego sprzętu w skuteczny sposób ususzą pościel. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.

(1 głos)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.