Jakie zalety ma sokowirówka?
  • access_time

Jakie zalety ma sokowirówka?

Sok z sokowirówki - pijąc go każdy wie, iż jakość, smak oraz aromat tego soku jest nieporównana z tymże z kartonu ze sklepowej półki. Natomiast to już jedynie jeden krok od zakupu sokowirówki. Nabywając wyciskarkę do soków, należy zwrócić uwagę na jej parametry oraz funkcje, żeby dobrać najodpowiedniejszy sprzęt w konkretnej kategorii cenowej. Naturalny, bez konserwantów, klarowny i smaczny - atuty soków zrobionych ze świeżych warzyw oraz owoców można mnożyć. Czy należałoby zatem zakupić sokowirówkę?

Czym jest sokowirówka?

Sokowirówka jest najpowszechniejszym narzędzie do przygotowywania soku. Jest łatwe w obsłudze, natomiast sok wyciska dzięki wirującemu situ z ostrzami. W typach z osobnym układem miąższ zatrzymuje się na sicie, jakie po oczyszczeniu znowu nadaje się do użytku. Odmiennie jest w narzędziach z otwartym obiegiem, w jakich pozostałości owoców oraz warzyw są od razu eliminowane do otwartego pojemnika.

Jak funkcjonuje sokowirówka?

Po uruchomieniu mechanizm sokowirówki rozpoczyna krążyć z ogromną szybkością, która sięga ok. 6-12 tys. obrotów na minutę, zależnie od mocy narzędzia. Poprzez luk w górnej części sokowirówki do jej wyposażenia wrzuca się kawałki owoców bądź warzyw typów polecanych poprzez wytwórcę. Dzięki ostrzom oraz otworom w sicie surowiec jest posiekany bądź przetarty na niewielkie kawałki. Podczas wirowania, dzięki działaniu sił odśrodkowej, z owego przecieru owocowego bądź warzywnego do zbiornika pod sitkiem odsączony jest sok.

Sokowirówki należą do relatywnie niedrogich oraz łatwo dostępnych narzędzi, dzięki którym  zrobienie szklanki dobrego napoju będzie łatwe szybkie. Musimy pamiętać natomiast, że narzędzia owe działają dosyć głośno oraz nie radzą sobie z wyciskaniem soku z roślin liściastych (np. sałaty lub szpinaku), kiełków, trawy pszenicznej i miękkich owoców (np. malin, bananów lub jeżyn). Niewątpliwie pośród sokowirówek odnajdziemy także takie typy, jakie własną efektywnością oraz doskonałej klasy produktami zagwarantują nam stałą i skuteczną pracę.

Typy sokowirówek

W sprzedaży dostępne są różnorodne typy sokowirówek: tradycyjne powszechne sokowirówki szybkoobrotowe z separatorem trapezowym (bądź po prostu wszechstronnym, odśrodkowym), typy z cylindrycznym separatorem, wolnoobrotowe wyciskarki śrubowe (nazywane także ślimakowymi) oraz wyciskarki do cytrusów. Są także typy łączące możliwości paru rodzajów, np. powszechne sokowirówki szybkoobrotowe z wyciskarką do cytrusów.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.