Czym jest depilacja laserowa i jak przebiega?
  • access_time

Czym jest depilacja laserowa i jak przebiega?

Depilacja laserowa zaliczana jest do najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Polega ona na niszczeniu komórek macierzystych włosów (zawierających melaninę) za pomocą promieniowania wytwarzanego przez laser, w efekcie czego dochodzi do ich wypadania.

Depilacja laserowa - jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Depilacja laserowa najlepiej sprawdzi się przy ciemnym owłosieniu. Wskazana jest wtedy, gdy włosy odrastają bardzo szybko, co powoduje, że poszczególne partie naszego ciała wyglądają naprawdę nieestetycznie.

Nie zawsze jednak zabieg depilacji laserowej może zostać przeprowadzony. Do najczęstszy przeciwwskazań wskazuje się:
• opaleniznę,
• ciążę,
• depilację woskiem,
• zażywanie światłoczułych leków,
• niektóre choroby, takie jak: padaczka, nowotwory, łuszczyca, bliznowiec, cukrzyca, ale też pojawienie się infekcji bakteryjnych, wirusowych czy grzybiczych w miejscu depilacji,
• rozrusznik serca,
• siwe, rude bądź blond włosy w miejscu depilacji – wówczas zabieg może okazać się mało skuteczny.

Jak należny przygotować się do depilacji laserowej?

Dzień przed planowaną depilacją laserową należy wybraną część ciała dokładnie umyć i ogolić. Tuż przed samym zabiegiem stosowany jest krem do znieczulenia miejscowego. Następnie skóra poddawana jest promieniowaniu laserowemu. Światło lasera wchłaniane jest przez melaninę zlokalizowaną w mieszkach włosowych i w ten sposób dochodzi do niszczenia mieszków włosowych.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej może trwać od kilku minut do kilku godzin – w zależności od wybranej partii ciała. I tak depilacja laserowa twarzy z pewnością będzie trwała znacznie krócej niż chociażby nóg.

Zabiegowi temu może towarzyszyć uczucie dyskomfortu, a czasami nawet bólu. Ponadto po depilacji miejsce będzie czerwone i opuchnięte, ale dolegliwości te zazwyczaj ustępują w ciągu najbliższej doby. Pamiętajmy też, aby przez najbliższą dobę od wykonania zabiegu nie stosować żadnych kremów ani balsamów do ciała.

Artykuł powstał we współpracy z proclinic.pl - depilacja laserowa Wrocław

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.