Wygodny biustonosz do uprawiania sportu – jaki najlepszy?
  • access_time

Wygodny biustonosz do uprawiania sportu – jaki najlepszy?

Coraz więcej Polek decyduje się na codzienną aktywność. Wybieramy różne dyscypliny sportowe – od biegania, przez siłownię, aż po siatkówkę i koszykówkę. Dzięki temu czujemy się lepiej i nie przeszkadzają nam żadne, nadmiarowe kilogramy. Taki aktywny tryb życia wymaga jednak doboru odpowiedniego stanika. Popularne są przede wszystkim biustonosze sportowe. No ale jak wybrać ten najlepszy?

Biustonosze sportowe – najważniejsze cechy

Odpowiedni stanik sportowy musi łączyć dwie cechy. Po pierwsze powinien on właściwie stabilizować biust i trzymać go w optymalnej pozycji. Po drugie natomiast zapewniać komfort ruchu i nie ograniczać w żaden sposób osoby ćwiczącej. Biustonosze sportowe występują zatem najczęściej w formie bez fiszbin i bezszwowej. Panie o małym biuście wybierają modele zupełnie miękkie, bez żadnych dodatkowych usztywnień. Z kolei kobiety o nieco bardziej obfitych piersiach, decydują się na wersję z odpowiednim usztywnieniem. Wybierając właściwy stanik na pewno warto przetestować kilka modeli. Dobrze jest też porozciągać się, zrobić kilka skłonów i wymachów ramionami, aby mieć stuprocentową pewność, że biustonosz nie przesuwa się i nie powoduje dyskomfortu.

Odpowiedni rozmiar kluczem do sukcesu

Biustonosze sportowe, takie jak https://mybra.pl/pol_m_Biustonosze_Sportowe-733.html można określić jako staniki do zadań specjalnych. Pełnią bowiem niezwykle ważną rolę. Aby mieć pewność, że biustonosz będzie dobrze leżał, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar. To kluczowy parametr, jaki należy sprawdzić przed dokonaniem zakupu. Możemy w tym zakresie skorzystać z pomocy profesjonalnej brafitterki, która podpowie nam, w jaki sposób dokonać pomiarów biustu. Istotne są dwa parametry – obwód klatki piersiowej oraz wielkość miseczki. Dobrze dobrany stanik nie może nas uciskać, ale jednocześnie nie może być zbyt luźny. Ta zasada dotyczy zarówno obwodu, jak i miseczki.

Dlaczego dobór biustonosza jest tak ważny?

Dobór odpowiedniego biustonosza jest bardzo ważny. Popełnienie w tym zakresie jakiegokolwiek błędu może bowiem skończyć się niebezpiecznymi urazami, a nawet trwałymi deformacjami piersi. Często źle dobrany stanik doprowadzi nie tylko do bólu samych piersi, ale również bólów pleców, kręgosłupa, a nawet bólu głowy. Może też się zdarzyć, że kobieta, odczuwając dyskomfort, próbuje inaczej ułożyć ciało podczas ćwiczeń. To z kolei bezpośrednio prowadzi do skrzywień kręgosłupa lub groźnych urazów, w tym wyskoczenia dysku. Kwestii zakupu odpowiedniego stanika nie należy zatem lekceważyć. Warto też postawić na specjalne, biustonosze sportowe, przeznaczone do różnego rodzaju aktywności fizycznej.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.