Poprawa napięcia i elastyczności skóry
  • access_time

Poprawa napięcia i elastyczności skóry

Idealna cera to marzenie każdej z nas. Ale wraz z upływem czasu utrzymanie cery w ryzach i zapewnienie jej maksymalnej jędrności jest trudniejsze, niż może nam się wydawać. Poprawa napięcia i elastyczności skóry – to powinien być jeden z najważniejszych priorytetów na liście naszych celów pielęgnacyjnych. Dowiedz się, jak to zrobić.

Elastyczność i napięcie skóry

Poziom elastyczności i napięcia skóry to nie tylko kwestia estetyczna. Jeśli skóra jest mniej jędrna i napięta, może to oznaczać, że jej kondycja szwankuje. Często wiąże się to z widocznym poszarzeniem i utratą blasku.

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele. Przede wszystkim wpływ ma nieodpowiednie nawilżenie – zarówno to zewnętrzne, jak i od wewnątrz. Na utratę elastyczności wpływa także niedostateczne odżywienie i działanie czynników zewnętrznych. Najczęściej jednak jest to całkiem naturalny objaw starzenia się – skóra traci jędrność wraz z biegiem czasu, pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Tym, co może jej pomóc, są kremy ujędrniające do twarzy.

Sposoby na ujędrnianie twarzy

Kiedy zauważamy, że nasza skóra stała się z biegiem czasu bardziej wiotka i straciła elastyczność, nasze myśli od razu zaczynają krążyć wokół zabiegów ujędrniających. Lifting, mezoterapia, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową – znamy te hasła z gazet i plotkarskich pism. I faktycznie – zabiegi w gabinecie kosmetycznym przynoszą efekt, jednak na początku warto spróbować w domowym zaciszu powalczyć z brakiem jędrności skóry.

Kremy ujędrniające, stosowane regularnie i konsekwentnie, często okazują się strzałem w dziesiątkę. Zapewnienie cerze odpowiedniej pielęgnacji jest najlepszym sposobem na utrzymanie jej w idealnej kondycji na stałe. Efekt będzie szybko widoczny, jeśli zastosujesz kremy ujędrniające na twarz najlepszej jakości. Świetnym rozwiązaniem są kremy ujędrniające Liftactiv Collagen Specialist od Vichy. Są one inspirowane zabiegami medycyny estetycznej i przynoszą podobne efekty.

Kremy ujędrniające do twarzy – jak stosować

O ujędrnianiu nie można zapomnieć ani rano, ani wieczorem. O ile przed wyjściem do pracy można zastosować jedynie lekki krem na dzień, który przy okazji będzie zawierał składniki nawadniające, o tyle przed snem warto postawić na coś maksymalnie skutecznego. Kremy ujędrniające na noc zdają się działać najsilniej, bowiem wtedy składniki odżywcze szybciej się absorbują.

Można od razu sięgnąć po serum lub maskę ujędrniającą na noc, by zafundować cerze zastrzyk energii i zwiększoną dawkę składników pobudzających naturalne procesy ujędrniania. Nie można zapomnieć także o napinaniu delikatnej skóry pod oczami. W końcu to na niej najszybciej jest widoczna utrata jędrności.

(1 głos)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.