Ombre i sombre - czy nadal modne?
  • access_time

Ombre i sombre - czy nadal modne?

Trzeba przyznać, że włosy o jednolitym kolorze zwykle są po prostu nudne i najczęściej sprawiają, że wyglądamy nieco starzej. O tym doskonale wiedzą styliści i fryzjerzy na całym świecie. Pewnie dlatego wymyślono blond refleksy, pasemka oraz nieustannie modne koloryzacje ombre i sombre. Sprawdź, czym się one różnią i która z nich będzie najlepsza dla ciebie.

Koloryzacja ombre jest bardzo popularna w zasadzie od wielu lat. Takie fryzury chętnie wybierają panie na całym świecie, włącznie z gwiazdami kina i estrady oraz popularnymi postaciami znanymi w kręgach instagramowych. Dzięki ombre uzyskuje się wyrazisty efekt, w którym najczęściej kolory blond rozjaśniają dolne partie włosów, podczas gdy u nasady pozostają one znacznie ciemniejsze. Coraz bardziej popularna staje się też koloryzacja sombre, która jest po prostu delikatniejszą wersją ombre, a jej nazwa pochodzi od „soft ombre”.

Ombre a sombre

Podstawowym czynnikiem różniącym te dwa rodzaje koloryzacji jest sposób wykonania przejścia między kolorami farb. Jeżeli mamy do czynienia z ombre, to granica między kolorami jest bardzo wyraźna. Często łączy się brązy i jasne kolory blond, więc dość kontrastowo. Nie każdemu zatem ono odpowiada, a wówczas warto wybrać koloryzację sombre, która jest znacznie delikatniejsza. Tu łączy się często kolory, które różnią się między sobą tylko o 1-2 tony. Dzięki temu uzyskuje się efekt znacznie bardziej naturalny niż w przypadku ombre.

Dla kogo ombre i kolory blond?

Ombre znacznie lepiej sprawdza się u brunetek i szatynek. Ich zdecydowanie ciemniejsze, naturalne włosy sprawiają, że i koloryzacja w stylu ombre wygląda nieco bardziej naturalnie niż u blondynek. Kolory blond na końcówkach włosów wprowadzają miły kontrast, który z reguły świetnie pasuje do wyrazistej karnacji.

Trzeba jednak bardzo uważać, aby duża różnica kolorów, zaczynająca się nawet od połowy długości włosów, nie przyniosła zbyt sztucznego efektu.

Sombre niczym blond refleksy

Ta technika koloryzacji jest odpowiednia dla każdego typu urody i dla wszystkich kolorów włosów. Przynosi bardzo subtelny, ale widoczny efekt w postaci świeżości całej fryzury, jej większej naturalności, a także sprawia, że wizualnie włosy mają znacznie większą objętość. Sombre i blond refleksy mają wiele wspólnego. W obu technikach stosuje się farby różniące się od siebie 1-2 tonami. Obie techniki przynoszą subtelne stylizacje włosów. Trzeba przyznać, że i sombre, i blond refleksy to po prostu promienie słońca we włosach.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.