Odpowiednie obuwie na zimę – jak zabezpieczyć dziecko przed mrozem?
  • access_time

Odpowiednie obuwie na zimę – jak zabezpieczyć dziecko przed mrozem?

Sezon zimowy wymaga odpowiedniego ubioru, szczególnie w przypadku dzieci, które znacznie bardziej narażone są na panującą na zewnątrz wilgoć oraz mróz. Buty śniegowce dla dzieci wydają się bardzo dobrym nabytkiem dla każdego rodzica, który pragnie zadbać o komfort i odporność swojego malucha, lecz nie oznacza to, że każdy, dostępny na rynku produkt okaże się warty uwagi. Większość sklepów obuwniczych posiada dość szeroką ofertę związaną z butami zimowymi, lecz warto najpierw dokładnie zapoznać się ze specyfikacją danego produktu. Dlaczego?

Poradnik konsumenta – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Dobre buty śniegowce dla dzieci mogą stanowić pewien wydatek, szczególnie jeśli ma się zamiar wyposażyć w egzemplarze z górnej półki. To bardzo ważne, aby dobrać taką parę butów, która sprosta wymaganiom naszym i naszego dziecka.

Na jakie cechy powinno się zatem zwrócić szczególną uwagę? Istotnych parametrów jest tutaj kilka:

  • Antypoślizgowa podeszwa – jak wiadomo, zimowe drogi bywają oblodzone, przez co ryzyko upadku i kontuzji jest wysokie. Problem ten jest jeszcze poważniejszy w przypadku dzieci, które lubią biegać i harcować, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Sprawdzona podeszwa antypoślizgowa powinna zniwelować lub przynajmniej znacznie ograniczyć ryzyko takich wypadków.
  • Ciepła podszewka – w przypadku obuwia zimowego, podszewkę można uznać za jeden z najważniejszych elementów. Ochrona przed niskimi temperaturami to jedno, lecz materiał, z którego jest ona wykonana, musi koniecznie zapewniać prawidłową cyrkulację powietrza, aby do doprowadzić do nadmiernego pocenia stopy.
  • Wodoodporny materiał – wysokiej jakości buty śniegowce dla dzieci absolutnie nie powinny przepuszczać wody. Jak wiadomo, śnieg wiąże się z dużą ilością wilgoci, a nie ma nic gorszego, co przemoczone skarpety w zimę.
  • Wygodne zapięcie i szerokie opcje regulacji – dzieci szybko wyrastają z butów, dlatego, aby wybrana posłużyła przez dłużej niż jeden sezon, warto upewnić się, że jej faktyczny rozmiar może zostać poniekąd dopasowany do stopy malucha. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które wchodzą w wiek dorastania i wymagają nowych ubrań praktycznie co roku.

Ile można wydać na buty śniegowce dla dzieci?

Rodzice często bywają dość powściągliwi w kwestii zakupu ubrań dla dzieci, obawiając się, że te zbyt szybko z nich wyrosną, dlatego preferują zakup tańszych, niższej jakości elementów garderoby. Jest to jednak dość błędne nastawienie, gdyż buty śniegowce dla dzieci z niższej półki mogą po prostu nie spełnić swojego zadania, przemoknąć i nie ochronić dzieciaka przed mrozem. Nie ma sensu ryzykować – lepiej jest zainwestować w lepszy produkt i mieć pewność, że spisze się on bez zarzutów. Dobrym wyznacznikiem jest stawianie na produkty renomowanych marek, a także korzystanie z recenzji innych konsumentów, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat danego modelu.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.