Buty męskie na zimie – czym kierować się podczas zakupu?
  • access_time

Buty męskie na zimie – czym kierować się podczas zakupu?

To oczywiste, że gdy nadchodzi zima, a temperatury za oknem niebezpiecznie spadają, rozsądnie jest przystosować do tych zmian swoją garderobę. Gruba kurtka, docieplane spodnie, szal, rękawiczki, komin czy czapka to jedno, lecz za priorytet powinno się obrać obuwie. Zimowe buty męskie bez wątpienia stanowią jeden z najważniejszych elementów stroju, gdyż, czy tego chcemy, czy nie, nasze nogi mają nieustanny kontakt z zimnym i wilgotnym podłożem. W przeciwieństwie do górnego okrycia obuwie musi ochronić nie tylko przed niskimi temperaturami i wiatrem, ale także przed wodą i zabrudzeniami, znosząc przy tym nacisk i tarcie na podeszwę. Jeśli staramy się zatem skomponować swój zimowy ubiór, powinno zacząć się właśnie od butów.

Czy marka ma znaczenie – przegląd ofert

Wyroby znanych i renomowanych producentów zazwyczaj należą do górnych przedziałów cenowych, znacznie odstając pod tym względem od swoich tańszych zamienników. Czy faktycznie opłaca się wydać kilkaset złotych na dobre, zimowe buty męskie, czy różnica w jakości jest na tyle niewielka, że nie ma to większego znaczenia?

Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna. Rzecz jasna, marka stanowi pewien wyznacznik klasy obuwia, lecz tak naprawdę nie przekłada się bezpośrednio na jego jakość – jedynie na oczekiwania względem produktu. Aby mieć pewność, że zakup będzie udany, warto skupić się przede wszystkim na faktycznych parametrach, a nie na metce. Czym w takim razie powinny wyróżniać się zimowe buty męskie, aby opłacało się je kupić?

Można wymienić tu kilka cech, a mianowicie:

  • Zastosowanie dobrych gatunkowo materiałów – wodoodporne tekstylia oraz naturalna skóra to najczęstszy wybór wśród obuwia z górnej półki, ceni się je przede wszystkim za trwałość oraz kompleksową ochronę przed wilgocią i szybkie schnięcie.
  • Stylowy wygląd – chociaż może się to wydać dość banalne, to zimowe buty męskie stanowią ważny element stroju, dlatego powinny dobrze komponować się z pozostałymi elementami garderoby.
  • Trwałość – w przypadku butów na zimę, wytrzymały krój jest szczególnie ważny, gdyż muszą one znosić o wiele cięższe warunki niż obuwie letnie. Jeśli wybrane buty rozklejają się już po kilku tygodniach użytkowania, są one praktycznie bezwartościowe.

Gdzie szukać dobrych butów na zimę?

Jeśli mamy zamiar wyposażyć się w nowe, zimowe buty męskie, warto najpierw poszukać zaufanego sprzedawcy. Zazwyczaj wybrać trzeba pomiędzy lokalnym sklepem obuwniczym a jednym ze sklepów internetowych – każde rozwiązanie posiada tu swoje wady i zalety. Jak można się domyślić, nie mamy jak przymierzyć buta przez komputer, dlatego w sieci trzeba zadowolić się jedynie jego specyfikacją. Z drugiej strony, korzystając z Internetu zazwyczaj mamy dostęp do znacznie szerszego wyboru, a zakupów można dokonywać z wygody własnego fotela, bez konieczności ruszania się z domu.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.