Jak zrobić kartki okolicznościowe na Święta? Kilka sprawdzonych porad!
  • access_time

Jak zrobić kartki okolicznościowe na Święta? Kilka sprawdzonych porad!

Urodziny, ślub, Wielkanoc... A przede wszystkim Boże Narodzenie. Każda z tych okazji jest wyjątkowym wydarzeniem, mimo że tak wiele je różni. Jest jednak coś, co je łączy - kartki okolicznościowe. Piękne grafiki, przemyślane życzenia... Jak jednak przygotować kartkę ozdobną tak, by sprawiła jak najwięcej radości obdarowywanemu?

Wykorzystaj swoje talenty

Przede wszystkim zwróć uwagę na swoje mocne strony. Umiesz pięknie malować pastelami, jesteś szczególnie uzdolniony w szkicowaniu, a może uwielbiasz zajmować się wyklejaniem? Przygotowując własnoręcznie wykonaną kartkę na Święta, wykorzystaj najlepiej rozwinięte ze swoich umiejętności. Warto też wykorzystać koperty ozdobne, by kartka miała nie tylko piękne wnętrze, ale również opakowanie. Kopertę taką też można wykonać samemu, ale te oferowane przez sklepy papiernicze oraz witryny internetowe bez wątpienia ciężko zastąpić - cechuje je bogactwo dodatków i wykorzystanych do produkcji środków, a przede wszystkim niezwykła różnorodność. Renifery, choinki, a może Mikołaje? Wybór wzoru zależy wyłącznie od pomysłu kupującego. Tworząc kartkę postaw więc na swoje mocne strony i wykorzystaj talenty plastyczne, a w sklepie lub na stronie internetowej wybierz do niej odpowiednio dopasowaną kopertę. Zwróć uwagę na to, by kartka i koperta miały podobną kolorystykę oraz, jeśli to możliwe, dopasowaną grafikę. Dopasowana nie znaczy oczywiście identyczna - kartka w renifery i koperta we wzór z choinek również będą się dobrze komponować.

Postaw na oryginalność

Nie ma nic wspanialszego, niż świadomość, że otrzymana kartka jest niepowtarzalnym dziełem sztuki stworzonym z myślą o jej odbiorcy. Warto więc zdecydować się na zwracające uwagę techniki zdobienia kartek, takie jak wyklejanie ich drobnymi elementami, tworzenie kolażu czy wykorzystanie elementów takich jak: brokat, wstążki, cekiny. To z pewnością pozwoli uzyskać niezwykły efekt. Jeśli połączy się własne uzdolnienia plastyczne z takimi metodami zdobienia, powstanie kartka, która będzie potwierdzeniem zaangażowania i oryginalności jej nadawcy. Wykorzystując do zapakowania kartki koperty ozdobne, trzeba pamiętać, by nie odstawały od niej stylistycznie - również powinny zwracać uwagę starannością i pomysłowością wykonania. Takie koperty ozdobne najłatwiej znaleźć w Internecie - jest tam bardzo bogaty wybór, można więc przebierać wśród różnorodnych kopert, by znaleźć taką, która idealnie będzie odpowiadała wymaganiom kupującego. By stworzyć idealną kartkę prezentową, trzeba zwrócić uwagę na każdy detal - pozornie nieznaczące elementy mogą przyczynić się do stworzenia pięknego wykończenia każdego prezentu. Dopasowana kolorystyka, życzenia od serca - to już zrobi wrażenie. Jeśli doda się do tego zaangażowanie w pracę i oryginalny pomysł - kartka nie może się nie spodobać!

(1 głos)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.