Kiedy nosić jeansy męskie z przetarciami?
  • access_time

Kiedy nosić jeansy męskie z przetarciami?

Męskie jeansy powstały z myślą o robotnikach – miały być tanie i wytrzymałe, dlatego w tej roli sprawdzały się doskonale. Jednak w latach 50-tych aktor James Dean sprawił, że spodnie tego typu stały się prawdziwym modowym hitem i do dzisiaj cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Panów w każdym wieku. Najgłośniejszym krzykiem mody są w ostatnim czasie jeansy męskie z przetarciami – czy warto je nosić i w jakich sytuacjach?

Jeansy męskie z przetarciami – hit ostatnich sezonów

Jeansy męskie z przetarciami, dziurami czy łatami, są dedykowane przede wszystkim tym mężczyznom, którzy mogą pozwolić sobie na schowanie do szafy garnituru i sięgnięcie po luźne ubrania – zarówno dla wygody, jak i własnego, niepowtarzalnego stylu. Jak pokazują zmieniające się trendy, dzisiaj jeansów tego typu nie zakłada wyłącznie młodzież, ale również Panowie w średnim wieku, którzy chcą poczuć większą swobodę i cenią sobie możliwość decydowania o tym, co mogą i chcą nosić na co dzień.

Męskie jeansy z przetarciami mogą być idealne zarówno do pracy i szkoły, jak również codziennych spacerów lub spotkań ze znajomymi – są dzisiaj na tyle popularne i pozytywnie odbierane, że sprawdzają się w wielu sytuacjach. Oczywiście na oficjalne spotkanie z klientem nie warto ich zakładać, ale w praktyce przy takich okazjach jakiekolwiek jeansy nie byłyby odpowiednie…

Dzięki dużej popularności tego rodzaju spodni, możesz postawić na jasne, ciemniejsze, a nawet czarne jeansy męskie z przetarciami, do tego o różnych fasonach. Na co warto postawić?

  • Jeansy męskie klasyczne

Najbardziej uniwersalne spodnie tego typu, idealne dla mężczyzn w średnim wieku – również wtedy, gdy zależy Ci na tym, aby posiadały przetarcia. Uznawane są przy tym za najbardziej komfortowe i najmniej krępujące ruchy ze wszystkich typów spodni jeansowych.

  • Męskie jeansy typu rurki

Niezwykle popularne szczególnie wśród nastolatków – doskonale komponują się z różnymi stylizacjami, jednak dedykowane są przede wszystkim szczupłym osobom. Panowie o większych gabarytach, mogą odczuwać pewien dyskomfort w czasie chodzenia.

  • Jeansy-joggery

Alternatywne rozwiązanie zarówno dla młodszych, jak i starszych osób – te jeansy męskie są wąskie przy kostkach i w pasie, posiadając jednocześnie nisko zawieszony krok. Zwykle posiadają gumkę w pasie, która pozwala na odpowiednie, wygodne regulowanie jego obwodu.

Wybór? Bardzo szeroki!

Jeżeli więc interesują Cię jasne, ciemniejsze lub czarne jeansy męskie, możesz postawić na różnorodność – również pod kątem samych przetarć. Te występują w różnej formie – mogą być bardzo niewielkie, wręcz ledwo dostrzegalne, ale i większe, nawet w formie dużych dziur. Dużym zainteresowaniem cieszą się też męskie jeansy z poziomymi przetarciami, które rozciągają się na całą długość spodni.

Pamiętaj, żeby zamiast samodzielnie robić przetarcia na swoich jeansach, zakupić w sklepie gotowy produkt – z umiejętnie wykonanymi dziurami i przetarciami. Dzięki temu będą prezentowały się one odpowiednio, a same spodnie będą wytrzymałe przez długi czas.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.