Minimalizm w Twojej szafie. Jak to osiągnąć?
  • access_time

Minimalizm w Twojej szafie. Jak to osiągnąć?

Minimalizm w garderobie określa się pewnymi kryteriami. Ilość rzeczy, kolorystyka, typ, a także styl. Kapsułkowa szafa, bo tak się ją określa, coraz częściej przekonuje do siebie wiele kobiet. Przeorganizowanie swojej garderoby opartej o klasyczne, bacisowe ubrania nie jest łatwe, ale zdecydowanie przynosi więcej zalet niż wad. Warto poświęcić chwilę, aby zastanowić się, czy takie rozwiązanie będzie odpowiednie. Jak zatem osiągnąć minimalistyczną, kapsułkową szafę?

Kapsułkowa szafa – co to właściwie znaczy?

Minimalistyczna garderoba to nic innego jak stworzona szafa oparta o klasyczne warianty odzieży. Najczęściej basicowe, czyli takie, które można łączyć oraz zakładać w dowolny sposób. Rozwiązanie jest idealne dla osób o dużej ilości niepotrzebnych oraz nienoszonych rzeczy. Stworzenie takiej garderoby pozwala na zaoszczędzenie nie tylko miejsca, ale również czasu oraz pieniędzy. Kapsułkowa szafa opiera się o elementy, które w łatwy sposób zostają do siebie dopasowane i nie ma problemu, aby łączyć je w różnych stylizacjach. To ubrania oparte o klasyczne warianty kolorów oraz fasonów. Określona ilość rzeczy o uniwersalnym zastosowaniu na co dzień – tak można w dużym skrócie opisać basic oraz minimalizm w postaci mody. Odcienie oraz wzory zazwyczaj pasują do wszystkich ubrań. Dzięki temu stworzenie eleganckiej lub casualowej stylizacja to nie będzie problem. Kapsułkowa szafa to rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią kombinować z modą na co dzień. W dodatku nie będzie to opcja wśród osób, które szybka nudzą się ubraniami oraz wolą odzież, która wystarczy im na znacznie dłużej. Klasyki w kobiecej garderobie znacznie szybciej się zużywają i nie widnieje w nich duża ilość dodatków. Jednak niesie to za sobą dużo zalet – wydaje się mniej na odzież, a także można wybrać elementy o dużo lepszej jakości. W minimalistycznej szafie stawia się na swój własny styl oraz poczucie wygody na co dzień.

Z czego powinna składać się minimalistyczna szafa?

Zdecydowanie różni się swoim wyglądem w sezonach cieplejszych, a jeszcze inaczej w okresie jesienno-zimowym. Niekiedy podczas chłodniejszych pór roku z trudem przychodzi utrzymanie klasycznej, minimalistycznej szafy. Wiele osób potrzebuje wtedy dużej ilości swetrów czy bluz. Jak zatem stworzyć taką garderobę, gdy zbliża się zima? Na samym początku należy dopasować ubrania do tego, czym na co dzień się dana osoba zajmuje. Jeśli pracuje i obowiązuje ją określony dress code, zapewne w większości szafa powinna składać się z eleganckich ubrań. Gdy ktoś studiuje lub się uczy, odzież dopasowana jest pod względem tych sytuacji. Upodobania oraz ulubiony elementy są również brane pod uwagę. Gdy nie lubimy spódnic oraz rzadko w nich chodzimy – warto ograniczyć ich ilość w szafie. Kapsułkowa garderoba powinna składać się z rzeczy dostosowanych pod pracę, naukę lub hobby (np. bieganie, fitness, sporty wodne), a także uroczyste spotkania i sytuacje. Dodatki i akcesoria są również kluczowe i powinny być przeznaczone na zimę – rękawiczki, czapki, szaliki, czy torebki. Pozostając przy zimowej aurze, nie zapominajmy o kurtkach oraz płaszczach. To ważne elementy minimalistycznej garderoby na tę porę roku. Szczególnie polecamy kurtki zimowe damskie w Born2be, gdzie modele oraz fasony z pewnością sprawdzą się kapsułkowej szafie na co dzień. Swetry, a także ulubione spodnie i spódnice to kolejne z elementów, których nie powinno zabraknąć, gdy uwzględnisz swoje ubraniowe gusta.

źródło zdjęcia: freepik.com

(1 głos)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.