Moda na pranie w pralniach automatycznych
  • access_time

Moda na pranie w pralniach automatycznych

Mieszkańcy coraz większej ilości miast obserwują w swoich okolicach pojawianie się coraz to nowych pralni automatycznych. Nie ma w tym nic dziwnego – chociaż w Polsce cały czas nie możemy mówić o popularności tego rozwiązania na taką skalę, jaka ma miejsce w krajach zachodnich, to jednak trend jest zdecydowanie wzrostowy i popularność takich pralni wśród naszych rodaków zdecydowanie rośnie. Pytanie brzmi – dlaczego?

Być może dla części osób nie będzie to zaskoczenie, ale powody popularności są dokładnie takie same, jak we wspominanych wcześniej krajach zachodnich. Postaramy się je tutaj przedstawić, oraz – kto wie – może uda się również przekonać nowe osoby, aby sprawdziły i skorzystały z takiego rozwiązania.

Wygoda

Chyba nikt nie ma wątpliwości, ze to właśnie ona jest głównym czynnikiem, który wpływa na popularność pralni automatycznych. Znajdują się one blisko dużych osiedli, dzięki czemu ich mieszkańcy mogą odwiedzać je bez żadnych przeszkód. Dodatkowo, pranie przebiega szybko, mamy do czynienia z profesjonalnymi maszynami, dzięki czemu każdy jest pewien, że jego pranie będzie idealnie czyste. Dodatkowo, każdy może zdecydować się na jedno duże pranie zamiast kilku – pralki, które posiadamy w naszych domach, bardzo nas ograniczają. Przykładowo, w pralniach Speed Queen możemy skorzystać z pralek o pojemności aż 18 kg! Dodatkowo na miejscu pranie możemy zarówno wysuszyć, jak i również wyprasować.

Jakość

Jak już wspominaliśmy, w przypadku pralek dostępnych w pralniach automatycznych, mamy do czynienia ze sprzętem bardzo wysokiej klasy, na który normalnie nie możemy sobie pozwolić. Dla wielu osób jest to jeden z decydujących czynników. Wystarczy pomyśleć o rodzinach z dziećmi – ubranka po intensywnej zabawie nie zawsze łatwo się dopierają. W przypadku takich pralni mamy możliwość skorzystania ze stołów detaszerskich. Dzięki ich pomocny możemy poddać najcięższe plamy wstępnej, profesjonalnej obróbce, dzięki czemu nie musimy się martwić, ze pozostaną one na ubraniach pomimo prania.

Wydajność i szybkość

Nie każdy wie, ale pranie w pralni automatycznej trwa zazwyczaj około 40 minut! To znacznie krócej, niż w wypadku naszych domowych pralek. Biorąc pod uwagę bliskość i coraz większa liczbę pralni w naszych okolicach – i tak jest to dla nas sporo oszczędność czasu. Dodatkowo suszenie trwa około 30 minut. Dzięki temu po odrobinę ponad godzinie mamy idealnie czyste i wysuszone pranie! Do tego, tak jak wspominaliśmy, w przypadku dużego prania (np. w pralkach o pojemności 18 kg) oszczędzamy jeszcze więcej czasu – w przypadku pralki domowej musielibyśmy wykonać 2 lub 3 pranie, nie wspominając o czasie i potrzebnej przestrzeni niezbędnej do jego wysuszenia.

Ceny

Wzrost popularności prani automatycznych wpływa również na bardzo korzystne ceny dla ich potencjalnych klientów. Warto pamiętać o tym, że zdecydowanie się na domową pralkę wysokiej klasy wiąże się z dużymi kosztami. W tym wypadku nie musimy ponosić takich wydatków a w samych pralniach w niskiej ceny możemy zakupić również wszystkie potrzebne nam do prania detergenty.

Znajomości

Dla wielu może wydać się to odrobinę dziwne, ale pralnie to idealne miejsce, aby poznawać nowe osoby. W końcu mamy niemal pewność, że ludzie tam spotkani są naszymi sąsiadami. A czy wspólne oczekiwanie nie jest idealnym pretekstem do rozpoczęcia rozmowy?

Udogodnienia

Faktem jest, ze pomimo tego, że pranie w praniach automatycznych jest szybsze, niż w przypadku standardowej, domowej pralki, to może wystąpić potrzeba oczekiwania na jego zakończenie – chociaż jednocześnie zawsze w tym czasie możemy opuścić pralnie i zająć innymi sprawami. Jednak dla wygody klientów pralnie Speed Queen przygotowały w swoich lokalach szereg udogodnień, które mają wspominane oczekiwanie uprzyjemnić. Mamy tam dostęp do szybkiego, bezprzewodowego internetu Wi-Fi, telewizji czy chociażby do automatów z gorącymi napojami. Dzięki temu czas spędzony w pralni nigdy nie będzie tym zmarnowanym.

Sprawdź i Ty!

Ja widać, pranie automatyczne posiadają olbrzymią liczbę zalet, które doceniają nie tylko mieszkańcy dużych, zachodnich miast, ale również Polacy. Zdecydowanie zachęcamy do sprawdzenia takiego rozwiązania również u Was! Może okazać się, że w ogóle nie będzie chcieli już korzystać z normalnych pralek. Zachęcamy również do sprawdzenia, czy w Waszej okolicy znajdują się pralnie Speed Queen – to sieć, która w naszym kraju rozwija się bardzo prężnie a jej lokale możemy znaleźć w miastach na całym świecie! Jeżeli szukacie o nich większej liczby informacji, zapraszamy również na stronę Sovrana.pl!

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.