projekt chemia
  • access_time

projekt chemia

Jest w każdym z nas takie marzenie, lekko surrealistyczne i infantylne, dostać się do pustego budynku i robić co nam się żywnie podoba. Kiedy byliśmy dziećmi był to sklep z zabawkami albo ze słodyczami, kiedy byliśmy starsi była to szkoła, uniwersytet albo miejsce, w którym pracujemy. Nieokiełznana potrzeba wolności, uzewnętrzniania buntu i obcowania z pustą przestrzenią, której chcielibyśmy poczuć się władcami.

I o tym jest nasza historia. Puste audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, jedna z pereł modernizmu w stolicy Dolnego Śląska. Wnętrze, w którym socrealizm ściera się z modernizmem i wolność ściera się z buntem.

Dwupiętrowy budynek audytorium niemal w całości jest pokryty szkłem oprawionym w aluminiowe ramy, które sprawia że konstrukcja wydaje się niezwykle lekka. Tajemnica wychylającej się ku górze sylwetki audytorium, zaprojektowanej w latach 70. wyjaśnia się dopiero w środku - tam projektanci Krystyna i Marian Barscy stworzyli funkcjonalną przestrzeń amfiteatralnych sal wykładowych. We wnętrzu dominuje drewniana boazeria, którą pokryte są również ściany. Ze wszystkich funkcjonalnych rozwiązań największą uwagę zwraca podświetlana tablica Mendelejewa.

Zdjęcia rozpoczęliśmy o świcie i przez czternaście godzin mieliśmy szansę uchwycić siedem różnych osobowości w dziewiętnastu stylizacjach, które dopasowaliśmy do charakteru zastanego wnętrza. Efektem dużej ilości dostępnego czasu i braku jakichkolwiek ograniczeń w interpretacji i wykorzystaniu przestrzeni są odmienne i bardzo wyraźne charaktery, które wykrystalizowały się przed obiektywem.

Wolność dała o sobie znać w workflow, które udało nam się wspólnie wypracować oraz w tym, że dla każdego zaproponowana przez nas idea była bliska i najzwyczajniej w świecie naturalna.

Autorzy sesji to wrocławski duet działający pod nazwą FLTM. Fotograf Jakub Specylak - specjalista od fotografowania streetwearu oraz Karol Majchrzak - producent kreatywny.

strona: www.fltm.photo
istagram: https://www.instagram.com/fltm.photo/

View the embedded image gallery online at:
https://emagma.pl/edytoriale/1718-projekt-chemia#sigProIdaff0ab41ee

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.