Wulkaniczny krajobraz wyspy na nowych koszulkach reprezentacji Islandii
  • access_time

Wulkaniczny krajobraz wyspy na nowych koszulkach reprezentacji Islandii

Warszawa, 3 sierpnia 2020r. - Firma PUMA prezentuje najnowsze stroje domowe Islandzkiej Federacji Piłkarskiej na sezon 2020/21, w którym zagrają: męska i damska drużyna seniorów oraz wszystkie reprezentacje młodzieżowe. Widniejący na koszulce wzór jest symbolicznym przedstawieniem absolutnie wyjątkowego krajobrazu Islandii, którego charakterystycznym elementem są bazaltowe formacje skalne wulkanicznego pochodzenia. Dodatkowo, po raz pierwszy zostanie zaprezentowane nowe logo Islandzkiej Federacji Piłkarskiej, którego wzór łączy symbole duchów czuwających nad krajem.

Widoczny na całej powierzchni koszulki wzór bezpośrednio nawiązuje do zapierającego dech w piersiach krajobrazu, powstałego w wyniku aktywności wulkanicznej. Islandia położona jest na styku płyt tektonicznych, czego efektem są spektakularne formacje skalne o rozmaitych kształtach i kolorach powstałe z zastygniętego na powierzchni ziemi bazaltu. Ta często występująca na wyspie skała reaguje z lodowatym świeżym powietrzem, tworząc unikalne kolumny, których symbolem są czerwone paski umieszczone na prawdziwie elektryzującym niebieskim tle koszulki. Dopełnieniem kompletu są spodenki i skarpetki w tym samym kolorze.

Na koszulce znajduje się również nowe logo Islandzkiej Federacji Piłkarskiej, którego wzór łączy w sobie duchy Islandii mające chronić wyspę i jej mieszkańców. Herb reprezentuje solidarność oraz nieustępliwość Islandczyków na boisku, której powinny obawiać się wszystkie drużyny przeciwne. Ten nowoczesny projekt w sposób symboliczny łączy w jedną całość cztery pochodzące z lokalnych podań i legend opiekuńcze duchy wyspy: byka olbrzyma, sępa i smoka. 

Nowa koszulka Islandzkiej Federacji Piłkarskiej dostępna będzie od 10 sierpnia w przedsprzedaży.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.