Wystawa Kacpra Dudka - Ulubione trucizny
  • access_time

Wystawa Kacpra Dudka - Ulubione trucizny

Leonarda Art Gallery zaprasza na wyjątkowe spotkanie z polską sztuką współczesną: wernisaż wystawy znakomitego artysty Kacpra Dudka pt. „Ulubione trucizny”. Wydarzenie rozpocznie się 25 stycznia o godzinie 17.00 i jest otwarte dla wszystkich miłośników dobrego malarstwa.

Na wystawie pokazanych zostanie kilkanaście najciekawszych prac artysty z ostatnich lat. Wszystkie reprezentują charakterystyczny dla Kacpra Dudka, ekspresyjny styl. Siła tego malarstwa tkwi jednak nie tylko w niemal „eksplodującej” energii, ale też w dość nietypowych rozmiarach. Bo Kacper Dudek to artysta wielkiego formatu – dosłownie i w przenośni. Większość jego prac osiąga monumentalne rozmiary. Niektóre przywodzą wręcz na myśl malarstwo ścienne. Niekiedy artysta łączy po dwa, trzy obrazy, tworząc z nich kilkumetrowe kompozycje.

Kacper Dudek, ur. 1971 r. w Krakowie, jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1996 r. w pracowni Z. Grzybowskiego. W 1995 r. otrzymał stypendium im. prof. Hanny Rudzkiej-Cybis, w 1998 - nagrodę Fundacji im. Eugeniusza Gepperta. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale też fotografią i ilustracją. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, także za granicą.

Z okazji styczniowej wystawy o malarstwie Kacpra Dudka napisał wiersz Ryszard Grzyb, wybitny polski artysta, malarz i poeta, założyciel legendarnej Gruppy:

Kacper Dudek maluje i nie
przestaje

Ekspresja
i struktura
Przypadek gwałtownego gestu
i dyscyplina wyobrażenia obrazu
Rozmach
i cierpliwie zmierzanie do celu
pasja tworzenia
materia, która wybucha
kompozycja, która nadaje sens
Siła i delikatność
Intuicja i wiedza

Wystawa potrwa do 22 lutego 2020. Będzie można oglądać ją codziennie w godzinach 12.00-18.00 (oprócz niedziel niehandlowych).

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.