• access_time

Femme Maison / Acephala

Najnowsza kolekcja marki Acephala „Femme Maison” nawiązuje do cyklu prac malarskich i rzeźbiarskich autorstwa Louise Bourgeois. Kolekcja stanowi grę ze stereotypowym wyobrażeniem „kobiety domowej”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza tytuł kolekcji.

Konstrukcja ubrań oparta została o formy różnego rodzaju fartuchów, podomek i szlafroków – ubiorów klasycznie przypisanych do przestrzeni domu. Acephala – adaptując te powszednie elementy odzieży, manipulując ich proporcjami, wykończeniami i sposobami użycia oraz wykonując je z luksusowych tkanin – ponownie rozmywa granicę pomiędzy tym co prywatne i publiczne.

Głównym motywem dekoracyjnym pojawiającym się w kolekcji jest falbana, zdobiąca bok sukienek lub zawieszona na podwiązkach poniżej dolnej krawędzi sukienek i płaszczy; wykonana z tkaniny zasadniczej lub kontrastującej do niej – jako niezależny byt.

Ikonografię kolekcji budują graficzne przedstawienia sprzętów domowych (takich jak pralka, suszarka czy odkurzacz) naniesionych na ubrania w formie aplikacji i wypukłych haftów. Motywy te pojawiają się także na stworzonych według specjalnego projektu skarpetkach. Zostaną też powtórzone jako nadruki na t-shirtach i podkoszulkach.

W kolekcji dominują japońskie i włoskie wełny dziewicze o różnych splotach: sztruksowym, garniturowym, flauszowym i jutowym. Pozostałe wykorzystane tkaniny to szlachetne wiskozy i jedwabie. Kolorystyka ograniczona została do miodowej żółci, marsali oraz czerni.

Kolekcja miała premierę w showroomie AVANT-PREMIERE podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody.

Jesienią 2016 roku premierę będzie miał krótkometrażowy film modowy „Femme Maison” w reż. Wojciecha Tubaja z Julią Kijowską w roli głównej. Więcej informacji znajduję się tutaj.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.