Kolekcja KOKOworld Spring Summer 2019 chapter I
  • access_time

Kolekcja KOKOworld Spring Summer 2019 chapter I

Wiosna w KOKOworld pachnie gorącym piaskiem, kusi bogactwem wzorów i oczarowuje jak Baśnie z 1001 nocy. Po raz pierwszy projektanci KOKOworld inspirowali się klimatem bliskowschodnim, arabską ornamentystyką i różnorodnymi kolorami Lewantu.

Spring/Summer 19 chapter I to kolekcja minimalistyczna w formach, ale bogata w niewyczerpaną różnorodność arabskiego wzornictwa. Najnowsza propozycja krakowskiej marki to udane połączenie ascetycznych krojów i lekko asymetrycznych cięć z ferią barw i kunsztowną sztuką arabeski. Jak przyznają projektanci KOKOworld nowa kolekcja była wyzwaniem i nowością także dla nich. Poza bliskowschodnimi inspiracjami do stworzenia wiosennych propozycji wykorzystali także nowe techniki nadruku, np. pieczątkowanie. Delikatny, unikatowy efekt dało ręczne odciskanie drewnianych stempli na bawełnie organicznej. W ten sposób powstały jedyne i niepowtarzalne wzory na T-shirtach i bluzach. Geneza nazwy sesji - Desert breeze, wywodzi się z dwóch wątków stylistycznych kolekcji. Pierwszym jest beżowo – piaskowa kolorystyka, dotychczas niespotykana w wachlarzu propozycji KOKOworld. Drugi to sesja zdjęciowa wykonana na pustkowiach Pustyni Błędowskiej. Jak w każdej kolekcji KOKOworld nie zapomniano o ekologicznych materiałach. Spring/Summer 19 chapter I to przede wszystkim organiczna bawełna, len z polskich szwalni i lekki, oddychający tencel, z którego uszyto sukienki, marynarki i pierwszy raz w kolekcji KOKOworld spodnie imitujące jeansy.

Kolorystykę wiosennej kolekcji utrzymano w stonowanych naturalnych barwach. Piaskowe beże, ecru, biel, granat, kardamonowa zieleń i żółć kurkumy idealnie współgra z drobnymi, arabeskowymi wzorami. W bliskowschodniej ornamentalistyce przewijają się fiolet, róż i pomarańczowy, lecz jako drobne, acz wyraźne akcenty urozmaicające kombinacje roślinnych i geometrycznych wzorów. Sukienka PETRA, bluza Mizmar czy peleryna Khali to najlepszy dowód na udany mezalians kunsztu i precyzji wschodnich twórców z rodzimymi projektami i polską produkcją.

W kolekcji Spring/Summer 19 chapter I nie zabraknie energetycznych nadruków Dawida Polonego, m.in. na praktycznej pelerynie Khali, która pozwoli wyróżnić się z tłumu takich samych, smutnych, szarych płaszczy. Po raz pierwszy w kolekcji pojawia się gnieciona bawełna, której użyto do projektów lekkich spodni i letniej przewiewnej sukienki. Nowością są też oversizowe pasiaste bluzki w marynistycznym stylu i nowy print bomberki z materiału z recyklingowanych butelek PET. Kolekcja Spring/Summer 19 chapter I dostępna jest od 5 kwietnia na kokoworld.pl i w krakowskim butiku marki.

go fashion, go fair, go fair trade!KOKOworld

 

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.