„Le Jardin mystique” WEAVE, jesień-zima 2017/2018
  • access_time

„Le Jardin mystique” WEAVE, jesień-zima 2017/2018

Inspirujące życie artystki, Camille Claudel, to kanwa na której WEAVE snuje swoją opowieść. Malarskie kadry w pracowni rzeźbiarskiej, autorstwa Zuzy Krajewskiej, pełne statycznej powagi i zmysłowej namiętności oddają ducha epoki w której żyła rzeźbiarka.

Po raz kolejny kolektyw WEAVE porusza w swojej nowej kolekcji tematy związane ze sztuką i tym samym przypomina o kontekście w jakim jest osadzona moda, a raczej powinna. „Le Jardin mystique” to zbiór obiektów sztuki użytkowej, namacalnych dowodów na to, że można osiągnąć artyzm w pozornie zwykłym hafcie czy konstrukcji ubrań. Te odniesienie do sztuki widoczne są także w samej sesji. Umiejscowienie jej w pracowni rzeźbiarskiej to symboliczne nawiązanie do muzy kolekcji, Camille Claudel, francuskiej rzeźbiarki z przełomu XIX i XX wieku. Młoda artystka, związana uczuciowo z Augustem Rodin, to muza zmysłowa, niemalże demoniczna.

Po raz kolejny pracowaliśmy przy sesji z Zuzą Krajewską. Jej wizja świata, ale też pewne malarskie podejście do robienia zdjęć i komponowania kadrów idealnie współgra z tym, co i jak chcieliśmy pokazać przy okazji premiery kolekcji „Le Jardin mystique” - mówi Magdalena Zdrojewska-Libucha, dyrektor artystyczna marki.

Jesienno-zimowa kolekcja operuje kolorami i fakturami. Stare złoto, róż indyjski i amarant, niebieskawe szarości, grafit i połyskliwa czerń to kolory przewodnie, idealnie przywodzące na myśl obraz ogrodu u schyłku jego przejścia w zimowy letarg. Wielowymiarowości sylwetkom dodają tkaniny, czyli aksamity, welur jedwabny i żakardy we kwiatowe wzory. Kilka modeli w kolekcji zostało ozdobione haftem, przedstawiającym złotą ćmę. Przeskalowany wzór ozdabia karczki płaszczy lub występuje jako drobny emblemat na złocistym bomberze. W kolekcji pojawiają się także znane już z poprzednich kolekcji fasony spodni palazzo, cygaretki z wysokim stanem, bombery, falbaniaste sukienki i spódnice, topy, marynarki z mocno zaznaczonymi ramionami i po raz pierwszy dziane swetry.


WEAVE, sezon jesień-zima 2017/2018 Kolekcja „Le Jardin mystique”

Zdjęcia: Zuza Krajewska / LAF Artist Management
Stylizacje: Karolina Gruszecka
Modelka: Valeriya Karaman / L-Models Management
Makijaż i włosy: Aneta Kostrzewa
Produkcja: Jagoda Komenda
Asystent fotografa: Aleksander Balcerek
Retusz: Przemysław Piętak

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.