Hansen – odzież na najwyższym poziomie
  • access_time

Hansen – odzież na najwyższym poziomie

Marka Helly Hansen cechuje się przede wszystkim wygodną odzieżą, w której z powodzeniem można uprawiać różne dyscypliny sportu, a przy tym czuć się komfortowo. Odpowiednie odprowadzanie wilgoci, regulacja termiczna oraz wrażenia estetyczne zapewniają produkty, które pochodzą od tej renomowanej i cenionej na całym świecie marki.

Od żeglarza do renomowanej fabryki

Marka została założona przez kapitana morskiego, który przez lata szukał skutecznego sposobu na impregnację odzieży. Chciał, aby nie przemakała ona w trudnych warunkach na otwartej przestrzeni wodnej. Po kilku latach odkrył, że olej lniany jest środkiem, dzięki któremu może uzyskać taki efekt. To wydarzenie stało się początkiem długiej historii marki Helly Hansen, słynącej na świecie z tego, że jej produkty spełniają wszystkie wymagania największych sportowców, dzięki wysokojakościowej odporności na wszelkiego rodzaju odmoknięcia.

Receptura – olej lniany

Helly Juel Hansen długo szukał sposobu na to, by znaleźć środek, który sprawi, że ubrania nie będą przemakać, a dodatkowo nie staną się sztywne i lepkie, co działo się w wypadku testowanych przez niego innych metod. Wykorzystanie oleju lnianego zapewniło sukces, nie tylko żeglarzowi, ale również powstaniu innowacyjnego patentu na zapotrzebowanie tego typu. Nasączył nim ubranie i prawie natychmiast przekonał się, że to właśnie ten specyfik doskonale impregnuje materiał, zapewniając mu wodoszczelność oraz pożądaną miękkość. Zaraz po tym załoga jego statku, jak i kolejne znane Hansemu osoby zaczęły korzystać z tego patentu.

Jakość na najwyższym poziomie

Rozkwit firmy Helly Hansen okazał się bardzo dynamiczny i w późniejszym czasie zaczęto udoskonalać recepturę. W 1961 roku opatentowano technologię Lifa®, która po dzień dzisiejszy jest wykorzystywana do produkcji bielizny oraz odzieży termoaktywnej. Odpowiada za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Rok 1984 okazał się przełomem, ponieważ wtedy wprowadzono z kolei HELLY TECH®, czyli wodoodporną i oddychającą tkaninę, przeznaczoną zarówno dla narciarzy, jak i marynarzy. Stosuje się również technologie pozwalające na utrzymanie ciepła w bardzo niskich temperaturach, w tym wypadku w większości użytkuje się wełnę Merino, stosując warstwę PROWOOL. Kupując ubrania Helly Hansen możemy mieć pewność, że będą one wodoodporne oraz stosunkowo odporne na wiatr. Dodatkowo oddychają, a także odznaczają się najwyższą jakością materiałów.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.