Krawaty wełniane – coraz chętniej wybierane przez współczesnych mężczyzn
  • access_time

Krawaty wełniane – coraz chętniej wybierane przez współczesnych mężczyzn

Na przełomie ostatnich lat w modzie męskiej zmieniło się bardzo wiele. Panowie coraz chętniej sięgają po krawaty, nie tylko do pracy i na ważne, formalne uroczystości, ale również w codziennych stylizacjach, czyniąc z niego stylowy niezbędnik podkreślający zamiłowanie do eleganckiego wyglądu.

Współczesne modele krawatów wykonywane są nie tylko z powszechnego wśród wielu osób jedwabiu, ale również wełny. W sposób subtelny i zarazem dyskretny wyróżniają właściciela, dodając mu wysublimowanego uroku. Rodzi się zatem pytanie, jak nosić krawaty wełniane?

Z czego są zrobione?

Do produkcji wełnianych krawatów wykorzystywana jest tkanina wełniana o włoskowatej powierzchni. Mowa w tym przypadku o flaneli, tweedzie, kaszmirze czy mieszance z jedwabiem.

Zasada spójności

Krawaty z wełny mają to do siebie, że umożliwiają użytkownikowi wprowadzić więcej odzieżowej swobody do codziennych stylizacji. Jednak bardzo ważnym elementem jest zachowanie zasady spójności, albowiem cały zastosowany zestaw musi być utrzymany w takim samym, nieformalnym charakterze. W sytuacji, gdy krawat cechuje się szorstką, wyrazistą strukturą, wówczas zarówno marynarka, sweter czy obuwie stanowią o bardzo ważnych elementach podkreślających cały wizerunek.

Jak nosić krawaty wełniane?

Delikatnie włoskowata i jednocześnie matowa struktura wełny sprawia, że krawaty wyróżniają się trójwymiarowym charakterem. W odróżnieniu od modeli wykonanych z jedwabiu, nie błyszczą się, a zatem nadmiernie nie przykuwają uwagi, dlatego powszechnie przyjęło się stwierdzenie, że krawaty wełniane należą do dyskretnych.

Do czego w takim razie można go założyć? Nie ulega wątpliwości, że najlepszą propozycją są garnitury flanelowe, sportowe marynarki wykonane z grubszych tkanin typu flanela, kaszmir czy tweed. Świetnie prezentują się w towarzystwie nieformalnych koszul, w szczególnych jeansowych, flanelowych czy z bawełny oxford. Z jakimi jeszcze częściami garderoby można łączyć wełniany krawat? Ciekawostką dla niektórych może być fakt, że nie tylko koszule stanowią doskonałą bazę dla tegoż rodzaju akcesorium, ale również kardigany, kurtkomarynarki, kamizelki puchowe, swetry z trójkątnym dekoltem. Uzupełnione spodniami ze sztruksu, jeansu lub moleskinu oraz zamszowymi butami za kostkę utworzą świetną propozycję na popołudniowy spacer czy randkę z ukochaną.

Do czego nie pasują?

Krawaty wełniane nie stanowią najlepszej propozycji do wieczorowych garniturów. Również niezbyt mile widzianym połączeniem są ubrania z cienkich tkanin, np. koszule z lnu lub cienkiej popeliny, a także marynarki z lekkiej wełny czesankowej i lnu.  

Z całą świadomością można orzec, że wełniany, nieformalny krawat powinien być obowiązkowym elementem w garderobie każdego mężczyzny. Stanowi bowiem umiejętne połączenie luzu z nutką elegancji, przy jednoczesnym zachowaniu zasad nonszalancji. Jednak dla uzyskania należytego rezultatu, nakłada na użytkownika konieczność zachowania odpowiedniego wyczucia. To bowiem od jego struktury i wzoru zależy spójność całej stylizacji.

whi170516

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.