Co powinno zawierać idealne CV fryzjera?
  • access_time

Co powinno zawierać idealne CV fryzjera?

Nie jest tajemnicą, że odpowiednio napisane CV to klucz do uzyskania wymarzonej posady. Zawód fryzjera nie jest wyjątkiem, dlatego warto zastanowić się, jakie elementy CV pomogą otworzyć drzwi do najlepszych salonów fryzjerskich.

Jakie informacje w CV fryzjer musi uwzględnić?

Dla każdego potencjalnego pracodawcy bardzo ważne są informacje na temat wykształcenia osoby aplikującej na dane stanowisko. W przypadku prezentowanej branży podstawą jest ukończenie szkoły zawodowej, na przykład technikum o profilu: technik usług fryzjerskich. Następnie istotne jest ukazanie swojego dotychczasowego doświadczenia zawodowego. W cv fryzjera należy zacząć od okresu praktyk, podając ramy czasowe i miejsce, w którym zostały odbyte. Warto już na etapie praktyk zaznaczyć, co wchodziło w zakres naszych obowiązków. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do prac związanych z szeroko pojętą stylizacją fryzur – informacja na temat dbałości o czystość poszczególnych akcesoriów fryzjerskich oraz całego salonu na pewno będzie dodatkowym atutem. Oczywiście oprócz tego należy napisać o asystowaniu doświadczonym fryzjerkom przy koloryzowaniu, ścinaniu i stylizowaniu włosów.

Następnie ważne jest dokładne opisanie zakresu obowiązków w poszczególnych salonach, w których do tej pory pracowaliśmy. Warto wymienić wszystkie najważniejsze czynności, takie jak golenie, strzyżenie, mycie i modelowanie włosów. Można także nadmienić o doświadczeniu na stanowisku fryzjerki damskiej i męskiej, także w zakresie udzielania pomocy klientom w doborze odpowiedniej farby lub w dopasowaniu uczesania do kształtu twarzy.

Czym w CV fryzjer może się pochwalić?

masaż głowy

Pracodawcy zwracają uwagę nie tylko na podstawowe wykształcenie fryzjera ubiegającego się o posadę, ale również na informacje o ukończeniu dodatkowych kursów. Szkolenia mogą dotyczyć nie tylko samej stylizacji włosów, ale także masażu głowy, znajomości najnowszych trendów fryzjerskich czy szeroko pojętych usług kosmetycznych. Na koniec warto wspomnieć o dodatkowych umiejętnościach, takich jak znajomość obcego języka czy obsługi wybranych programów komputerowych.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.