Wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat olejowania włosów
  • access_time

Wszystko, co powinnaś wiedzieć na temat olejowania włosów

Nasze włosy uwielbiają naturalne składniki. Spopularyzowanie olejków w pielęgnacji sprawiło, że coraz częściej poszukujemy informacji na temat sposobów ich wykorzystania. Poznaj przydatne wskazówki i najlepsze olejki do olejowania włosów.

W kosmetyce z powodzeniem wykorzystuje się przeszło setkę różnych olejków. Każdy z nich ma odmienne właściwości i może działać inaczej. Nie wszystkie też nadają się do nakładania na włosy lub skórę głowy np. oleje eteryczne. W tym artykule przyjrzyjmy się bliżej temu, jak olejować włosy i jakie olejki zdołają przywrócić naszej fryzurze piękno.

OLEJOWANIE WŁOSÓW

Na czym to polega? Warto zacząć od wyjaśnienia podstaw. Olejowanie włosów to forma zabiegu pielęgnacyjnego, ale wykonywanego w domu, a nie u fryzjera. Polega na nakładaniu na włosy i/lub skórę głowy naturalnych olejków. Cel: odżywienie, wzmocnienie, poprawa nawilżenia.

Jako najważniejsze zalety olejowania włosów warto wymienić:

naturalność – nie działamy na włosy chemią,
skuteczność – oleje są świetnie dopasowane do potrzeb włosów,
kompleksowość – to rozwiązanie nie jednego, ale wielu problemów.

Tak naprawdę dobrze dopasowany olejek do włosów zadziała na każdy fragment włosów oraz skóry głowy. Zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem, zapobiegnie przetłuszczaniu się włosów, zminimalizuje łupież, doda blasku i miękkości, zahamuje nadmierną utratę włosów, zadba o prawidłowy poziom nawilżenia, a nawet wzmocni i ochroni przed czynnikami szkodliwymi np. słońcem, temperaturą lub toksynami. Rewelacyjne rozwiązanie!

Ważne są jednak dwa aspekty, które mają wpływ na efekty olejowania:

1 – jaki olejek do włosów jest najlepszy,
2 – jaką metodę olejowania włosów wybrać?

Wybór olejku warto zacząć od poznania porowatości swoich włosów. Do włosów niskoporowatych (ciężkich, grubych) idealne będą masła roślinne np. olej kokosowy, masło shea. Włosy średnioporowate (normalne) uwielbiają oleje bogate w kwasy jednonienasycone np. olej makadamia, olej marula. Natomiast włosy wysokoporowate (łamliwe, suche) potrzebują kwasów omega-3 i omega-6, które można znaleźć np. w olejku arganowym, wiesiołkowy.

Najczęściej wybierany do pielęgnacji włosów jest olej z kokosa, łatwo dostępny i bardzo tani. Warto jednak widzieć, że olej kokosowy na włosy zniszczone się nie nadaje, więc lepiej stosować go tylko na końcówki lub skórę głowy.

Metoda olejowania to ostatni aspekt związany z pielęgnacją włosów olejkami. Tak naprawdę istnieje duża dowolność w tym, jak używamy olejów. Możemy nakładać je tylko na końcówki lub skórę głowy, a także na całe włosy. Nadają się do używania na sucho, choć na mokro (po zmoczeniu włosów) rozprowadzają się lepiej. Można je nakładać na ciepło, na odżywkę lub w połączeniu z innymi olejkami. Minimalny czas do zmycia oleju wynosi 15 minut, optymalnie powinno się go trzymać na włosach 1 godzinę, ale można nawet całą noc.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.