Lifestyle

Nie tylko modą człowiek żyje. Lubimy otaczać się pięknymi rzeczami, urządzać estetyczne wnętrza, poznawać nowe smaki, podróżować, zgłębiać nowe style w designie – żyć w przyjemny sposób, w pięknym otoczeniu.
W tym miejscu robimy mały krok w bok i zahaczamy także o inną tematykę. Znajdziecie tu smakowite przepisy, porady, relacje z podróży, inspiracje wnętrzarskie, nowinki ze świata designu, a także ciekawe wskazówki ułatwiające i uprzyjemniające nasze codzienne życie.

Zimowa sesja ślubna – dlaczego warto?

Chłód, niepewna pogoda, konieczność bycia w blokach startowych – to wady plenerowej sesji ślubnej zimą, wymieniane przez wiele par. Warto jednak przemyśleć temat, bo efekty mogą być warte poświęceń!

Przepis na sycący, domowy chleb konopny na zakwasie, wzbogacony ziarnami konopi

Przepis na wspaniały domowy chleb, który podbija podniebienie smakiem i urzeka świeżością. Dodatek mąki konopnej i ziarnem konopi nadaje charakteru i oryginalności temu chlebowemu wypiekowi, a właściwości mąki konopnej podbijają jego wartość odżywczą. Każdy może śmiało zmierzyć się z wypiekiem tego chleba, który z pewnością stanie się przysmakiem i wartościową pozycją w codziennym, zdrowym menu. 

Przygotuj swój dom na Nowy Rok!

W naszych domach panują jeszcze bożonarodzeniowe dekoracje. Jednak wielkimi krokami zbliżają się Sylwester i Nowy Rok, a one także potrzebują stosownej oprawy. Do tego często dochodzą jeszcze noworoczne postanowienia związane ze zmianami, których dokonamy w swoim życiu i domu. Może więc jakiś drobny remont? Czemu nie. Dobrze jest jednak mieć kogoś do pomocy, aby wprowadzić te plany w życie.

Dodać koloru każdej imprezie

W ciągu roku zdarza się co najmniej kilka okazji, podczas których, zarówno dorośli, jak i dzieci mogą bardziej zaszaleć. Święta, urodziny, sylwester, to daty szczególne, którym każdy chce dodać jak najwięcej blasku. Organizowanie na własną rękę zabawy tematycznej jest procesem, który zaprząta sporą część uwagi przed wydarzeniem – wszystko chcemy zrobić idealnie. Wystrój jest podstawą, na której nadbudowuje się końcowy efekt. Im więcej koloru tym lepiej – i nie jest to reguła, której należy się trzymać tylko przy organizowaniu imprez dla dzieci.

Minimalizm w Twojej szafie. Jak to osiągnąć?

Minimalizm w garderobie określa się pewnymi kryteriami. Ilość rzeczy, kolorystyka, typ, a także styl. Kapsułkowa szafa, bo tak się ją określa, coraz częściej przekonuje do siebie wiele kobiet. Przeorganizowanie swojej garderoby opartej o klasyczne, bacisowe ubrania nie jest łatwe, ale zdecydowanie przynosi więcej zalet niż wad. Warto poświęcić chwilę, aby zastanowić się, czy takie rozwiązanie będzie odpowiednie. Jak zatem osiągnąć minimalistyczną, kapsułkową szafę?

Węglowodany w diecie sportowca

Jak odbudować siłę po treningu?
Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie żywienie sportowców czy osób aktywnych fizycznie stanowi kluczową rolę w osiąganiu zamierzonych celów. Oczywiście, nasz jadłospis powinien pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie makroskładniki. Jednak warto zwrócić uwagę, że głównym źródłem energii w diecie wśród tej grupy osób są węglowodany.

Kierunek Laos wycieczka marzeń

Historia Laosu sięga aż około 10 000 lat wstecz. W czasach jego największej świetności obejmował on teren dzisiejszego Laosu oraz sąsiadującej z nim północnej części Tajlandii. Laos jest krajem, w którym buddyzm przenika do wszelkich aspektów życia, a wszystkie zmiany społeczne czy kulturowe następują stopniowo i bardzo powoli. Laos pod względem turystycznym przeznaczony jest dla osób poszukujących spokoju, wyciszenia, czasu na pobycie z samym sobą. To miejsce ucieczki od pracy, polityki, aktywności typowych dla krajów zachodnich. Jako kraina mgieł, gór i nieposkromionego, naturalnego piękna, hipnotyzuje i przyciąga ludzi spragnionych odprężenia i harmonii oraz odnalezienia równowagi życiowej. Wszystkie te atrakcje dla ciała i duszy są bardzo łatwo dostępne dzięki organizacji Laos wycieczka.

Zima biegaczowi niestraszna. Jak utrzymać odpowiednią temperaturę ciała?

Wbrew pozorom, sezon zimowy wcale nie musi oznaczać zamknięcia się w klimatyzowanych pomieszczeniach i korzystania z bieżni dla utrzymania formy. Dla wielu biegaczy zima jest ulubionym okresem treningowym. Niskie temperatury i przenikliwy chłód wiążą się co prawda z poczuciem dyskomfortu, ale wystarczy zadbać o odpowiedni strój, aby nie przegrzać ani nie wychłodzić organizmu.

Skąd ryby na wigilijnym stole, czyli o tradycji słów kilka

Choć tradycje wigilijne są na stałe wpisane w święta Bożego Narodzenia, często nie zastanawiamy się nad ich pochodzeniem. Czemu potrawy rybne cieszą się tak dużą popularnością w okresie świątecznym? Skąd 12 potraw na stole? Czy ryba po grecku faktycznie jest grecka? Dlaczego karp uważany jest za symbol Wigilii?

Jakie rytuały pomogą nam przetrwać jesień i zimę?

Co możemy poradzić, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia, a my chcemy podreperować nasz nastrój i zdrowie? O zaletach sauny, masażach, radzeniu sobie z niedoborem witaminy D, a także o słonecznej łące rozmawiamy z Katarzyną Kurcińską z enel-sport.

close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.