Jeans for a better world – pomagaj z KOKOworld!
  • access_time

Jeans for a better world – pomagaj z KOKOworld!

Rusza kolejny etap akcji charytatywnej KOKOworld - Jeans for a better world! Zobacz, jakie cuda powstają z niepotrzebnych jeansów przekazanych do KOKOworld. Zbiórka jeansów trwa, a aukcje charytatywne ruszają niebawem. Sprawdź co będzie można licytować i jak pomóc uczennicom na Wyspach Zielonego Przylądka!

Druga edycja akcji, której celem jest zebranie czesnego dla 20 nastolatek ze szkół średnich na Cabo Verde właśnie dobiega końca. Osoby i instytucje zainteresowane przekazaniem niepotrzebnych jeansów muszą się spieszyć! Zbiórka trwa do końca lutego 2019.

Dotychczas uzbierano 600 par niepotrzebnych jeansów, a w projekt charytatywny Jeans for a better Word, zaangażowało się 10-ciu rękodzielników i 20 instytucji. KOKOworld połączyło dwa szczególnie bliskie założycielce i pracownikom aspekty - recykling i ochronę środowiska z celem dobroczynnym. Jeans for a better world to akcja, dzięki której udaje się nagłośnić problemy związane z masową produkcją jeansów a jednocześnie wspierać szczytny cel. W tym roku zbiórka ma pokryć czesne dla 20 uczennic z Cabo Verde na Wyspach Zielonego Przylądka.

Kolejnym etapem akcji jest uszycie z przekazanych do KOKOworld jeansów - toreb, nerek, zawieszek i wiele innych unikatowych rzeczy, które następnie będą wystawione na aukcjach charytatywnych. Za tworzenie małych, jeansowych cudów i nadawanie drugiego życia niepotrzebnym spodniom odpowiedzialna jest m.in. Maruna. Maruna, czyli Gosia Grodzka od dawna szyje z naturalnych materiałów pozyskanych z odzysku. Z niepotrzebnej odzieży o bardzo dobrej jakości materiałów tworzy nowe niepowtarzalne torebki i ubrania. Dotychczas razem z KOKOworld stworzyła autorską, unikatową kolekcję batikowych nerek. Teraz nadaje drugie życie jeansom pozyskanym w akcji Jeans for a better Word i jak sama mówi: "Rzeczy zmieniają swoją formę a emocje jakie w nich drzemią wciąż mogą trwać..."

Jak wspomóc akcję?

Oddaj niepotrzebne jeansy do sklepu stacjonarnego KOKOworld przy ul. Starowiślnej 19 w Krakowie lub wyslij na adres:
KOKOworld
ul. Ślusarska 9/332
30-710 Kraków

Możesz także wesprzeć akcję i nabyć produkty z recyklingowanych jeansów. O starcie aukcji będziemy informować.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.