Aqualoopa bohaterem trzeciej odsłony Saucony Art Wall
  • access_time

Aqualoopa bohaterem trzeciej odsłony Saucony Art Wall

Igor „Aqualoopa” Chołda jest trzecim artystą, zaproszonym do projektu Saucony Art Wall. Inicjatywa stanowi tymczasową, miejską galerię sztuki nowoczesnej. Co kilka tygodni, do końca wakacji, inny utalentowany artysta tworzy mural na konstrukcji zlokalizowanej w Placu Zabaw przy bulwarach wiślanych w Warszawie. Do tej pory na miejscu były eksponowane prace Krystiana „Why-Ducka” Ścigalskiego oraz Dawida Ryskiego.

Aqualoopa sam siebie określa jako torreadora płynnych linii i kształtów. Jest ilustratorem, filozofem oraz muzykiem, który maluje rzeczy małe i duże, animuje obrazki wolne i szybkie oraz gra muzykę cichą i głośną. Mural jego autorstwa przedstawia trzy kobiety, grające punk rocka. Centralnym punktem pracy jest jednak pyton tygrysi, który w ostatnich tygodniach zdominował większość programów informacyjnych.

Mam to szczęście, że praca jest dla mnie również pasją, dlatego z przyjemnością zgodziłem się na udział w projekcie. Pogoda w Warszawie była idealna na zaadaptowanie konstrukcji w Placu Zabaw. Mogłem również dać coś od siebie dla stołecznej przestrzeni miejskiej. Główną inspiracją była dla mnie muzyka, bez której nie wyobrażam sobie codziennej egzystencji – powiedział Aqualoopa.

Inicjatywa Saucony Art Wall potrwa do końca wakacji. Kolejnym artystą, który weźmie na warsztat ścianę w Placu Zabaw, będzie Alek „LIS KULA” Morawski

***

WPC Sport jest spółką handlową, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Saucony w Polsce. Oferta jest skierowana zarówno do salonów multibrandowych i sklepów specjalistycznych w kategorii running oraz lifestyle. Saucony jest czołową, globalną marką sportową. Firma powstała w 1898 r. w miejscowości Kutztown w USA. Poza produktami do biegania, oferuje również produkty inspirowane codziennym, sportowym stylem, m.in. klasyczne modele butów linii Saucony Originals w nowej, miejskiej odsłonie. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Lexington (stan Massachusetts) w Stanach Zjednoczonych.

 

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.