Miłość i bezpieczeństwo – Spotkanie przyszłych mam
  • access_time

Miłość i bezpieczeństwo – Spotkanie przyszłych mam

Ewa Pacuła poprowadziła inspirujące warsztaty „Miłość i bezpieczeństwo – Spotkanie przyszłych mam” organizowane przez TOSIA.pl i CYBEX. Klubowy i kameralny charakter eventu to pierwsze takie wydarzenie w branży! Warszawa, 21 marca 2018 r. – TOSIA.pl, lider e-commerce w branży dziecięcej na polskim rynku oraz CYBEX - wielokrotnie nagradzany za innowacyjność producent fotelików samochodowych, wózków oraz nosideł dla dzieci, zaprosili przyszłe mamy 18 marca 2018 r. na inauguracyjne warsztaty z cyklu „Miłość i bezpieczeństwo”.

Prawie 20 przyszłych mam gościło w showroomie (salonie) TOSIA.pl na warszawskim Bemowie, aby w kobiecym gronie porozmawiać o ciąży, porodzie, połogu, pielęgnacji noworodka i pierwszych krokach w karmieniu piersią. Motywem przewodnim spotkania było podkreślenie, że pojawienie się dziecka to ogromna rewolucja dla obojga rodziców. Jednak w całym okołoporodowym zamieszaniu warto, żeby mama myślała również o sobie i swoich potrzebach. Dlatego wykorzystując modowy potencjał partnera warsztatów marki CYBEX, poruszaliśmy tematy prosto ze świata fashion. CYBEX współpracuje bowiem ściśle z wieloma topowymi projektantami, m.in.: Jeremy'm Scottem, Anną K oraz Marcelem Wandersem. Tym samym udowadnia, że macierzyństwo jest modne i stylowe, ponieważ każda świeżo upieczona mama może być fashion.

Zaproszenie do poprowadzenia spotkania przyjęła Ewa Pacuła - polska modelka, prezenterka, dziennikarka, aktorka, mama trzech córek. W tajniki makijażu i bezpiecznych kosmetyków dla kobiet w ciąży wprowadziła Małgosia Smelcerz, makijażystka gwiazd, która na co dzień współpracuje m.in. z Pauliną Krupińską, Marceliną Zawadzką, Marzeną Rogalską i wieloma innymi.

Wśród zaproszonych gości znalazła się również położna mgr Grażyna Szymańska, która odwiedza kobiety po porodzie oraz prowadzi Ursynowską Szkołę Rodzenia. Pani położna udzieliła praktycznej lekcji o tym, jak opiekować się noworodkiem, jak przystawić dziecko do piersi oraz jak prawidłowo je nosić, by w odpowiedni sposób zabezpieczać kształtujące się stawy biodrowe maluszka.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się dyskusja z panią doktor Ewą Miśko-Wąsowską, która opisała etapy rozwoju dziecka, a potem cierpliwe odpowiadała na pytania. Pani doktor jest absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), ekspertem portalu edziecko.pl i programu telewizyjnego Pytanie na Śniadanie. Na zakończenie Ewa Pacuła podzieliła się własnym doświadczeniem z uczestniczkami spotkania, które nabrało wymiaru intymnej rozmowy i przyjacielskich opowieści

Wśród uczestniczek spotkania znalazły się dwie wybitne polskie wioślarki: Kamila Soćko-Włodek szesnastokrotna mistrzyni Polski i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Joanna Hentka – brązowa medalistka olimpijska w Rio de Janeiro w konkurencji czwórki podwójnej kobiet (W4x). Spotkanie odwiedziła również Alicja Dopierała, autorka bloga TwoAlice – mama, dziennikarka, blogerka, z wykształcenia pedagog.

– Cieszymy się, że pomimo niesprzyjającej temperatury, która raczej zachęcała do pozostania w domu, tyle dziewczyn zdecydowało się na odwiedziny u nas. W tym roku będziemy cyklicznie organizować takie warsztaty. Zależy nam na niezobowiązującej atmosferze, otwartych rozmowach i wymianie doświadczeń, słowem: na stworzeniu klubowego charakteru takich imprez. Chcemy pokazać, że powierzchnia sklepowa to nie tylko przestrzeń komercyjna, ale również miejsce do twórczych działań edukacyjno-kulturalnych. Miejsce spotkań oraz inspiracji modowych. Idealnie wpisuje się to w aspekty zrównoważonego i pełnego sukcesu działania naszej firmy. Aby jeszcze bardziej to podkreślić od 19 marca 2018 roku TOSIA.pl przeznaczy ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej każdego wózka głęboko-spacerowego oraz fotelika 0+ kwotę 1zł na wybraną organizację. Szczegóły ogłosimy już wkrótce – powiedziała Anna Filipkowska, Kierownik Regionalny w TOSIA.pl.

– Jest nam niezmiernie miło, że pierwsze wydarzenie "Miłość i bezpieczeństwo - Spotkanie przyszłych mam" organizowane wraz z TOSIA.pl miało charakter tak bardzo rodzinny. Dla naszej firmy bardzo ważnym aspektem jest oferowanie produktów, które są bezpieczne i funkcjonalne, ale także mających najwyższą jakość i modne wzory. Mamy nadzieję, że poprzez tego typu działania każda Mama poczuje się pewniej w nowej roli. Szczęśliwa Mama to uśmiechnięte Dziecko. – powiedziała Agnieszka Kaczan, Business Development Manager w firmie CYBEX.

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.