8 wyjątkowych momentów 8. edycji Brave Kids
  • access_time

8 wyjątkowych momentów 8. edycji Brave Kids

Tylko na Brave Kids młodzi akrobaci z Kenii tańczą polskiego „chodzonego”, a indyjskie tancerki brazylijską sambę. To była rekordowa edycja projektu, z udziałem 136 młodych artystów z 5 kontynentów. Zobacz 8 niezwykłych fotografii z tegorocznej odsłony najodważniejszego projektu świata.

1. Przywitanie z Polską
17 czerwca 2017 r. przyjeżdżają z całego świata do pięciu polskich miast – Warszawy, Wrocławia, Wałbrzycha, Białegostoku i Przemyśla oraz do Koszyc na Słowacji. Najpierw nieśmiałe powitanie, potem zapoznawanie z rodzinami oraz innymi dziećmi i… wszelkie bariery znikają momentalnie. Zaczyna się największa przygoda w życiu odważnych dzieci, które często pochodzą z domów dziecka, biednych środowisk, regionów objętych konfliktami czy też organizacji, w których sztuka jest narzędziem kreowania piękniejszego życia najmłodszych. Ostatnia odsłona Brave Kids odbędzie się w sierpniu w Gruzji.

2. Pokaz talentu i odwagi     
Już na początku projektu Brave Kids, dzieci i młodzież prezentują swoje umiejętności artystyczne sobie nawzajem, rodzinom goszczącym oraz widzom w poszczególnych miastach.  Jak zawsze zaskakują talentem, odwagą i ogromną energią. Ich występy spotykają się
z entuzjastycznym przyjęciem.

3. Dzieci uczą dzieci    
Uzdolnione dzieci z 16 krajów na warsztatach artystycznych. Wymieniają się umiejętnościami, wzajemnie inspirują i… zaprzyjaźniają. W trakcie wspólnych zajęć powstają pomysły, które zaskakują i zachwycają później publiczność podczas spektakli Brave Kids. To unikalny model pracy z międzynarodową grupą dzieci z różnych środowisk, języków, kultur, wypracowany przez niezwykłą, międzynarodową grupę instruktorów artystycznych, do których należą: Jacek Timingeriu, Katarzyna Timingeriu, Gabriel Almagro, Marcin Misiura, Creo Kellab, Ilona Krawczyk, Kasia "Venka" Godlewska, Mateusz Godlewski, Ewa Hubar, Jolanta Sikorska, Magdalena Nykiel, Mary Sadowska oraz Nataša Cápová.
 

4. Pikniki oraz parady pełne kolorów i radości    
Podczas pikników organizowanych we wszystkich miastach Brave Kids uczestnicy projektu i rodziny goszczące nie tylko lepiej się poznają, ale także biorą aktywny udział w wielu międzynarodowych zabawach. Podobnie parady Brave Kids to zawsze momenty pełne radości i wspaniałej energii udzielającej się widzom, którzy zwykle dołączają do barwnych korowodów. Zachwycają wszystkich!

5. Wszystkie dzieci na scenę
Na zakończenie pobytu w Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Białymstoku, Przemyślu i Koszycach na Słowacji młodzi artyści przygotowują finałowe spektakle, które są efektem ich wspólnego tworzenia, wymiany, inspiracji, zainteresowania wzajemnymi tradycjami, kulturami, technikami artystycznymi. Poprzedzają je występy dzieci rodzin goszczących, które również
z entuzjazmem uczestniczyły w warsztatach artystycznych.

6. Więcej młodych artystów, większa frajda
Gdy wszystkie dzieci spotykają się już w Obornikach Śląskich, prezentują dotychczasowe efekty wspólnego tworzenia podczas Przeglądu Finałowych Spektakli Brave Kids z pierwszego etapu projektu. Nie dość, że same doskonale się bawią, to jeszcze wprawiają w zachwyt widzów, dla których jest to niezwykłe wydarzenie.

7. Wielki finał     
Na scenie wielki spektakl przygotowany przez 136 uzdolnionych dzieci z całego świata, feeria barw, niezwykła muzyka, a na widowni poruszona publiczność, transparenty, gromkie brawa i radosne okrzyki. Tak wyglądał Wielki Finał Brave Kids 2017, który odbył się 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. W tym roku po raz pierwszy przedstawienie odbyło się dwukrotnie i za każdym razem towarzyszyła mu pełna widownia. Wyreżyserował go Jacek Timingeriu wraz z instruktorami artystycznymi projektu. Scenografię przygotowała Barbara Szymczak z projekcjami Marii Porzyc, a reżyserem światła był Wojciech Maniewski.

8.  Kończy się projekt, pozostaje przyjaźń
Pożegnanie to zawsze trudny moment. Tym bardziej, że w trakcie projektu dzieci i rodziny goszczące niezwykle zżywają się ze sobą. Na koniec jest morze łez i tęsknota za "naszymi dziećmi" i "polską mamą, tatą, bratem i siostrą". Zwykle jednak to nie koniec przyjaźni. Pomocne bywają media społecznościowe, które pozwalają utrzymać kontakt po zakończeniu projektu. Zdarza się też, że rodziny, u których mieszkały dzieci, później odwiedzają je w ich krajach.

Fot. Aleksandra Twardowska
Fot Brave Kids

Więcej o projekcie Brave Kids:
http://www.bravekids.eu/

(0 głosów)
close

Zapisz się do naszego Newslettera i Bądź na bieżąco!

Otrzymasz regularnie informacje o aktualnych trendach i ciekawych wydarzeniach ze świata mody.

Sprawdź naszą politykę prywatności i warunki użytkowania
Możesz wypisać się z listy e-mail w dowolnym momencie.